x

Yaşam

 

​Evinizi Google Home ile Yönetmek İster Misiniz?

24.10.2017

​Evinizi Google Home ile Yönetmek İster Misiniz?
   


Google Home ile yapay zeka evlere giriyor! Kullanıcılarının sesli komutlarına yanıt veren Google sanal asistanın bu ayın başında tanıtılan Mini ve Maxi versiyonları yepyeni özellikleriyle hayatı daha da kolay hale getiriyor.

‘Okay Google’ ya da “Hey Google” dedikten sonra sanal asistanınıza ne yapmasını istediğini söyleyebiliyorsunuz. Örneğin, müziği açmasını, hava durumunu söylemesini, trafik bilgisi vermesini, ışıkları kısmasını veya kahveyi hazırlamasını…
 
DenizAmerikada siparişinizi 3 işgünü içinde adresinize teslim ediyor

Türkiye’de satışa sunulmayan Google Home, www.denizamerikada.com sitesi üzerinden sipariş verilebiliyor. Üstelik Google Home ile tanışmak isteyenlere DenizAmerikada üzerinden yaptıkları siparişlerde yüzde 10 kargo indirimi de sağlanıyor.
 
Yapmanız gerekenler; www.denizamerikada.com üzerinden siteye üye olup size özel Amerika adresinizi aldıktan sonra Amerika adresiniz ile Google Home siparişi vermek.
 
DenizAmerikada, Google Home gibi birçok ürüne hatta Türkiye’de bulunmayan ürünleri dahi kolay, hızlı ve güvenli teslimat garantisiyle sahip olma fırsatı sunuyor. Türkiye’ye teslimat yapmayan sitelerden yaptığınız alışverişlerinizde bile paketleriniz 3 işgünü içinde adresinize teslim ediliyor.
 
Ok Google!

Şimdi Google Home’a daha yakından bakalım. ‘Ok Google’ veya “Hey Google” dediğiniz anda sizi dinlemeye başlıyor ve sorduğunuz sorunun veya verdiğiniz komutun karşılığını veriyor. Mesela;
Ok Google, İspanyolca ‘Merhaba’ nasıl söylenir?
Hey Google, 1400 dolar kaç lira eder?
Ok Google, havalimanına kaç dakikada giderim?
Hey Google, yarın beni 6:00’da uyandır!
Hey Google, Jazz müzik çal!
 
İngilizce kullanılan Google Home’da aklınıza gelebilecek her türlü soruya bir cevap mevcut ve sistem, diğer akıllı ev teknolojileriyle uyumlu olarak çalışıyor.
 
Google Home’da müzik dinlerken bile ‘Ok Google’ dediğinizde gelişmiş doğal dil işleme teknolojisi ve uzun menzilli mikrofonları sayesinde sizi net olarak duyabiliyor. Bu sayede ortam ne kadar sesli olursa olsun Google Home size hizmet etmeye devam ediyor.
 
İlk versiyonu ile büyük başarı yakalayan Google’ın ev asistanı şimdi yenilenmiş ve bütçe dostu versiyonu Mini ile de sunuluyor. Cihaz, 19 Ekim’de Google Home’un sunulduğu 7 farklı ülkede satışa çıktı. Google Home Mini sadece 49 dolarlık bir satış fiyatına sahip. Ayrıca bugüne kadar iPhone’da gördüğümüz iPhone’umu bul uygulaması benzeri bir sistem cihazda yer alıyor. Android ve iPhone cihazlarla tamamen uyumlu çalışan bu sistemle, cihazınız sessizde bile olsa onu kolayca bulabileceksiniz.
 
Oldukça şık bir tasarıma sahip olan ve ilk versiyona göre hayli portatif hale getirilen Google’ın ev asistanının dikkat çeken yeni özelliklerinden bazıları şöyle: özel bir kumaş kullanan Google Home Mini 4 LED ışık barındırıyor. Ayırca Mini’yi Chromecast ile bağlayabiliyor, böylece Google cihazları arasında bir ekosistem kurabiliyorsunuz.
 
399 dolar değerindeki Google Home Max ise ses kalitesi söz konusu olduğunda daha fazlasını isteyenler için tasarlanmış. SmartSound sloganı ile tanıtılan cihaz, akıllı ses teknolojisi sunuyor. Yüksek sesle ama hiçbir şekilde ortamdaki müziğin sesini bozmak istemeyenler için özel tasarlanan cihaz, bulunduğu odayı analiz ederek sesi doğru dağıtmayı başarıyor.

Google Home tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz. Google Home Mini için buraya, Google Home Max için de buraya bakın.DenizAmerikada ile yapacağınız alışverişlerde yüzde 10 kargo indirimi, sipariş paketinizde sadece Google Home ürünü olduğu takdirde geçerli olacaktır.
 
 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yaza Özel 9 Dekorasyon Önerisi
Detay

Yaşam

Yaza Özel 9 Dekorasyon Önerisi

Yaz enerjisini yaşam alanlarınıza taşıyın.

Yapay Zekaya Göre Şampiyon Almanya
Detay

Yaşam

Yapay Zekaya Göre Şampiyon Almanya

Dünya Kupası’nda yapay zeka tahminleri.

Babalar Günü Kutlu Olsun!
Detay

Yaşam

Babalar Günü Kutlu Olsun!

En süper babalar günü aktiviteleri ve film listesi...

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *