Sağlık

 

Sabaha Özel Shot

28.02.2017

Sabaha Özel Shot
   


Bu doğal enerji içeceği, günü daha canlı bir şekilde karşılamanıza yardımcı olacak. İçeriğindeki limon, mide ve bağırsak sistemini uyarıp metabolizmayı hızlandırırken zencefil ise mükemmel bir anti-inflamatuvar yani iltihap önleyici ve anti-aging yani yaşlanma karşıtı özelliklerinin yanı sıra kilo vermeye de yardımcı oluyor. Zerdeçal ise yağ dokularının büyümesini engelliyor, DNA’yı hasarlara karşı koruyor ve yaşlanmanın olumsuz etkilerini yavaşlatıyor.

Bu içecekten fazla fazla hazırlayıp buzlukta saklayabilirsiniz böylece her sabah uğraşmanıza da gerek kalmaz, çünkü sabahları 30 saniye bile çok önemlidir.
 
Malzemeler
2 kabuğu soyulmuş ve 1 kabuklu limon
4 cm kadar taze zencefil
1 veya 2 çay kaşığı toz zerdeçal (tercihe bağlı)
1 bardak su

Hazırlanışı
Malzemeleri suya koyun, iyice karıştırın (meyve suyu makinesi kullanabilir veya robotta hazırlayabilirsiniz) ve karışımı süzdükten sonra suyunu dondurmak için buz kalıplarına dökün. Soğuduktan sora sağlıklı bir şekilde saklamak için hava almayan bir kabın içine alın ve buzlukta bekletin.

Her sabah bu karışımla hazırlanmış buz küplerinden birini alın ve bir bardak kaynamış su içine atın. Enerji içeceğiniz hazır. 
Bu buz küplerini aynı şekilde rahatlamak için dekullanabilir ve küvette dinlenmek istediğinizde sıcak suya da atabilirsiniz. 


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Balat Keşfi
Detay

Seyahat

Balat Keşfi

Billur Saatçi’yle Balat’ın tarihi sokaklarındaki vintage butikleri, şirin kafeleri ve antikacıları ziyaret ettik.

Akıl Gücü Yüksek Olanların Ortak Yönleri
Detay

Yaşam

Akıl Gücü Yüksek Olanların Ortak Yönleri

Bu özelliğe sahip olanların 11 alışkanlığı.

Denizkızı Spotify'da!
Detay

Kültür&Sanat

Denizkızı Spotify'da!

Bu haftanın playlist'ini dinlediniz mi?

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *
     
  Internet Adresi