x

Sağlık

 

5 Doğal Ağrı Kesici

22.03.2017

5 Doğal Ağrı Kesici
   

Ağrılar, vücudumuzun bizimle iletişim kurma yöntemlerinden biri. Bu sayede neyin zararlı olduğunu, hangi alışkanlığı değiştirmek gerektiğini anlarken vücutta yolunda gitmeyen şeylerle ilgili uyarı alıyoruz.
 
Ancak ağrıyı dindirmek yani iyileştirmek ve üzerini örtmek arasında fark var. Bir uyarının üzerini kapamak iyi bir fikir değil ve ilaçlarla yaptığımız genelde bu. İlaçlar, ağrının nedenini öğrenmeden, neyin yolunda gitmediğini anlamaya ve kökten bir çözüm bulmaya yardımcı olacak sinyali öldürüyor. 
 
Doğal çözümler ise ağrıları azaltırken kökten çözüm bulmaya ve etkenleri anlamaya yan etkisiz bir şekilde yardımcı oluyor.
 
Kurkumin
Zerdeçal baharatının bileşeninde bulunan kurkumin pigmentinin en güçlü doğal ağrı kesicilerden biri olduğunu gösteren birçok araştırma var. 1 kapsül kurkumin 500 kapsül zerdeçala denk geliyor, yani ikisini karıştırmayın. Kurkuminin ağrı kesici özelliğini gösteren araştırmalarda ilaçların aksine hiçbir yan etkisinin olmadığı da kanıtlandı.
 
 
Nane Yağı
Ağrı kesicilere başvurma nedenlerinin ilk sırasında baş ağrısı geliyor. Alternatif tıp kliniklerinde nane yağıyla alına ve şakaklara masaj yapılması öneriliyor. Nane yağının baş ağrılarını azalttığına dair bulgular var ve özellikle de tansiyona bağlı baş ağrısı üzerinde etkili olduğunu gösteriyor. Başınız ağrıdığında birkaç damla hindistan cevizi yağı ve nane yağıyla kulaklarınızın arkasına, alnınıza ve şakaklarınıza masaj yapmayı deneyin.
 
 
Biofeedback
Biofeedback ya da uygulamalı fizyopsikolojik geribildirim, kişiye kas gerilimi, ağrı, vücut ısısı, beyin dalgaları ve diğer vücut fonksiyonları ve süreçlerini; gevşeme, imgeleme ve diğer bilişsel kontrol teknikleriyle denetlemeyi öğreten hasta-güdümlü bir tedavidir. Biofeedback adı, bunları yönetebilecek teknikler geliştirebilmesi için hastaya biyolojik sinyallerin geribildirimi ya da gönderilmesi anlamına gelir. Biofeedback birçok konuda özellikle de sinirsel kaygı ve ağrı konusunda hastanın daha kontrollü olmasına yardımcı oluyor.


Günlük Uçucu Yağı - Frankincense
Buhur yöntemiyle nefes darlığı ve kronik nezle ayrıca yorgunluk, halsizlik, ruhsal problemler karşısında etkili. İnhalasyon yönteminin yanı sıra masaj yağı olarak da kullanılabilir. Burkulma, çarpma gibi durumlarda ağrıyı dindirir.
 
 
Akupunktur
Akupunktur, Çin’de binlerce yıldır, gelişmiş ülkelerin en başarılı hastanelerinde ise son zamanlarda yaygın biçimde uygulanmakta olan doğal tedavi yöntemlerinden birisi. Bilimsel araştırmalarla etkinliği defalarca kanıtlanmış olan akupunktur, ruhsal ve bedensel pek çok ciddi hastalığı iyileştirmek için güçlü bir alternatif. Boyun ağrısı, diz ağrısı, romatizmal ağrılar, sırt ağrıları, tansiyon ve migrene bağlı baş ağrılarını gidermede çok etkili.  

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​Ödeme Karşı 6 Öneri
Detay

Sağlık

​Ödeme Karşı 6 Öneri

Vücudun farklı bölgelerinde ortaya çıkan ödemler yaz aylarında artış gösteriyor.

​Kilo Kontrolünün Sırrı: Kahvaltı
Detay

Sağlık

​Kilo Kontrolünün Sırrı: Kahvaltı

Kilo vermek ya da mevcut kilonuzu kontrol altında tutmak istiyorsanız güne mutlaka kahvaltı ederek başlayın.

​Yaza Hafif Girmek İsteyenlere Özel Tarifler
Detay

Sağlık

​Yaza Hafif Girmek İsteyenlere Özel Tarifler

Sağlıklı ve lezzetli besinlerle hazırlayabileceğiniz baharlık tarifler.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *