Sağlık

 

Elma Sirkesinden Faydalanmanın 10 Yolu

28.06.2017

Elma Sirkesinden Faydalanmanın 10 Yolu
   


Elma sirkesinin güçlü yapısı pH seviyelerini dengelerken yiyeceklerin sağlıklı ve alkali olmasını sağlıyor ayrıca cilt bakımından temizliğe kadar birçok alanda kullanılabiliyor.
 
Yiyecek zehirlenmeleri ve sindirim için kullanılabilir. 8 bardak suya 2 yemek kaşığı sirke kabızlık, reflü ve yiyecek zehirlenmeleri için yardımcı olabilir.
 
Uyumadan önce bir bardak kaynar suya bal ve elma sirkesi eklemenin uyumayı kolaylaştırdığı ve daha dinlendirici bir uyku uyumaya yardımcı olduğu belirtiliyor.
 
2007’de yayınlanan bir araştırmaya göre elma sirkesi, glükoz seviyelerini düşürme potansiyeliyle diyabet hastalarına yardımcı olabilir.
 
Elma sirkesi içeriğindeki pektin, tansiyon ve düşük kolestrolü düzenlemeye yardımcı oluyor. 
 
Elma sirkesi tüketmek, yediğiniz meyve, sebze ve etteki kalsiyumun daha iyi özümsenmesini sağlayarak kemik ve diş sağlığına olumlu etkiler sağlıyor.
 
Antioksidan ve anti inflamatuvar özellikleriyle elma sirkesi tüketmek boyun, sırt, omuz gibi eklem ağrılarını gidermeye yardımcı olabilir.  
 
Yüksek seviyede potasyum içermesi vücudu temizleyip sinüs enfeksiyonlarını, mantarı, boğaz ağrısını, alerjileri gidererek bir tonik işlevi görür.
 
Tokluk hissi verir ve yağ yakımını destekler.
 
Böcek ve sinek ısırmalarına karşı enfeksiyonları ve alerjileri anında sakinleştirir. 
 
Tonik olarak kullanıldığında akne sorunlarını gidermeye yardımcı olabilir. Güneş yanıklarını rahatlatmak için kullanılabilir. Ayrıca banyoda saçları durularken az bir miktarda kullanılması saçlara güçlü bir parlaklık kazandırır. 


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​D Vitamini Eksikliği Yorgun ve Halsiz Hissettiriyor
Detay

Sağlık

​D Vitamini Eksikliği Yorgun ve Halsiz Hissettiriyor

Türkiye'de 10 kişiden 9’unda D vitamini eksikliği görülüyor.

Boğaz Ağrısına Karşı 10 Doğal Reçete
Detay

Sağlık

Boğaz Ağrısına Karşı 10 Doğal Reçete

Boğaz ağrısı, vücudun viral veya bakteriyel enfeksiyonlara karşı bağışıklık tepkisidir.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *