x

Seyahat

 

Noel Işıkları Altında Londra

30.11.2016

Noel Işıkları Altında Londra
   

Noel vakti yaklaştıkça Londra’da yapılacaklar listesi de uzuyor. Yeni yıla Londra’da girecek olan veya şu sıralar yolu bir şekilde Londra’ya düşenler: şapkanızı takın, botlarınızı giyin ve rengarenk bir gezintiye hazır olun.

1.    Londra’da her yılın en büyük Noel etkinliği, olmazsa olmazı; Winter Wonderland. Londra’nın devasa parklarından biri olan Hyde Park, her sene Noel’e yakın kapılarını tüm kış severlere açıyor. Lunapark, hız trenleri, sirk performansları, Noel marketleri, buz pateni ve sıcak çikolata sizi bekliyor.

2.    Somerset House’da buz pateni, Londra’da Noel’in getirdiği en güzel hediyelerden biri olabilir. Aile veya arkadaşlarla keyifli vakit geçirmek ya da romantik bir randevu için ideal. 7’den 70’e herkese açık olan pist amatörler, profesyoneller ve tabii ki kendini yerde bulan insanlarla dolu. Buz pateni yapmak istemeyenler de Somerset House’un üst katındaki kafesinde sıcak çikolata ya da sıcak şarap keyfi yapabilir. Burada aklınıza Serendipity filminden sahneler gelmesi büyük bir olasılık.  

3.    Regent Street’de geceyi Noel ışıkları aydınlatıyor. Şık restoranlar ve temalı mağaza vitrinlerinin renk verdiği bu sokakta, hediye alışverişi tamamlandıktan sonra leziz bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.

4.    Noel çarşıları bu ay Londra’yı ele geçiriyor. Güzel yemek kokuları, içinizi ısıtacak içecekler, el yapımı kazaklar, seramikler ve çok daha fazlası Barbican, Leadenhall, Borough ve Greenwhich sokaklarında ziyaretçilerini bekliyor.

5.    Londra’da tüm Noel tatlarını ve kokularını keşfettikten sonra geriye tek bir şey kalıyor: Müzik. Noel şarkıları, orkestra, opera, Noel temalı müzikaller ve oyunlar Avrupa’nın her yerinden insanları Londra’ya çekiyor. Londra’da bu sezon Spitafield ve City of London’da caz ve halk müzisyenleri bir araya gelerek Noel şarkılarıyla Noel neşesini paylaşacak.

Londra’daki kış sezonun en popüler etkinlerine katılmanın yanı sıra yapabileceğiniz daha birçok şey var. Parkları, sıcak kafeleri, güzel lokantaları ve müzeleriyle Londra, bu soğuk havalarda huzurlu bir sıcaklık vaat ediyor. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dünyadaki Eğlence Rotaları
Detay

Seyahat

Dünyadaki Eğlence Rotaları

Mastercard Hedef Şehirler Endeksi: Eğlence Raporu ile dünyada eğlenmek için tercih edilen şehirleri açıkladı

​Dünyanın En Büyük Kütüphaneleri
Detay

Seyahat

​Dünyanın En Büyük Kütüphaneleri

Dünyanın en büyük kütüphaneleri dijital kitaplara karşı dimdik ayakta duruyor.

Ekonomik Uçak Bileti Bulmanın Yolları
Detay

Seyahat

Ekonomik Uçak Bileti Bulmanın Yolları

Bayram tatiliniz için seyahat biletinizi uyguna getirin

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *