x

Seyahat

 

Güney Amerika’yı Tren Yolculuğuyla Keşfetmek

10.01.2017

Güney Amerika’yı Tren Yolculuğuyla Keşfetmek
   

Masalsı And Dağları’nı ve antik şehirleri keşfetmek için muhteşem bir yolculuk…

Güney Amerika’nın ilk lüks yataklı treni, 4 Mayıs 2017 Perşembe günü ilk seferine çıkıyor. Belmond tarafından işletilen Venice & Simplon Orient Express sahipliğindeki Belmond Andean Explorer dünyanın en yüksek tren yolu hattını izleyerek Peru’daki And Dağları arasından İnka İmparatorluğu’nun eski başkenti ve şu anda UNESCO Dünya Mirası listesindeki Cusco’yu, Titicaca Gölü’nü ve yine bir UNESCO koruma alanı olan Arequipa’dan geçecek.

Belmond Andrean, yolculara dört rotayla hizmet verecek. Bunlardan en uzunu 3 günlük Peruvian Highlands (Peru Dağlık Bölgesi) Yolculuğu (fiyat, bir kişi için yaklaşık 1,500 dolardan başlıyor) Cusco’dan hareketle, And Dağları’nın en yüksek açıklarından 4 bin 800 metreye ulaşarak Puno’ya hareket edecek. Puno durağında yolcular civardaki köyleri, Titicaca Gölü üzerindeki yüzer adaları ziyaret edebilecek. Bu tur Arequipa’da sona eriyor. Ayrıca bu seyahat kapsamında yolcular, dünyanın en derin kanyonu ve aynı zamanda And Kondorunun yuvası olan Colca Kanyonu’nu da keşfe çıkma şansına sahip oluyor.

Diğer 3 rotadan Spirit of Ands (And’ların Ruhu turunda fiyat, bir kişi için yaklaşık 450 dolardan başlıyor) Titicaca Gölü - Altiplano’dan Cusco’ya tek gecelik bir tur sunuyor.

Spirit of Water (Suyun Ruhu turunda ise fiyat, bir kişi için 550 dolar civarında) Puno ve Cusco’yu kapsıyor. And Ovaları’nı ve Keşif Adaları’nı sunan diğer bir turla (bir kişi için 1,300 dolar civarında) dünyanın en yüksek gölü olan Titicaca Gölü’nde mola veriliyor.

68 yolcu kapasitesi olan Belmond Andean Exploerer treninin hayli lüks iç tasarımı Peru’nun el örgüsü fabrikalarından esinlenerek hazırlanmış. Yumuşak ve sakin çizgilerle, açık gri rengin hakim olduğu trenin restoranında sunulan yemeklerde de ağırlık Peru tatlarında. İki vagona yayılan restoranlardan biri nefes kesen manzaraların izlenebileceği bir alan sunarken diğeri ise günün yorgunluğunu atmak ve dinlenmek için rahat bir oturma düzenine sahip. Gün içindeki yemek programının dışında bir de 24 saat hizmet veren açık büfe restoran ve bar bulunuyor. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Türkiye’nin Tatil İçin Tercih Ettiği Ülkeler
Detay

Seyahat

Türkiye’nin Tatil İçin Tercih Ettiği Ülkeler

Geçtiğimiz yıl Türkiye’den en fazla turist alan ülkeler ve Türkiye’nin en turistik şehirleri belirlendi.

​Cappadox Festivali Programı Açıklandı
Detay

Seyahat

​Cappadox Festivali Programı Açıklandı

Cappadox’un bu yıl ki teması ‘Sessizlik’

​Bahar Ayları İçin Ekonomik Seyahat Rotaları
Detay

Seyahat

​Bahar Ayları İçin Ekonomik Seyahat Rotaları

Minimum harcamayla tatil yapabileceğiniz yurt dışı tatil destinasyonları.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *