x

Seyahat

 

Şehirde Bisiklet Keyfi

11.07.2017

Şehirde Bisiklet Keyfi
   

Zihinsel ve bedensel rahatlama, güçlü kondisyon ve sağlık için yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biri de bisiklete binmek. Serin sabah saatlerinde ve akşam güneşiyle İstanbul’da birbirinden güzel manzaralar eşliğinde pedala basabileceğiniz bisiklet yolları:
 
Kadıköy-Pendik
Kadıköy-Pendik rotası 27 km uzunluğunda. Deniz seviyesinden ilerleyen güzergâhta fazla yokuş olmadığından çok zorlayıcı değil. Bu rota Kadıköy’den başlayıp Moda, Yoğurtçu Parkı, Kalamış, Fenerbahçe, Caddebostan, Erenköy, Suadiye, Bostancı, Küçükyalı, İdealtepe, Maltepe, Dragos ve Kartal’a kadar devam ederek Pendik’te son buluyor. Burada bisikletliler tarafından en çok tercih edilen bölümler Moda ve Caddebostan parkurları.
 
Beşiktaş-Sarıyer
Beşiktaş-Sarıyer arasındaki güzergah 26 kilometre. Deniz seviyesinde devam eden rota, koşu veya yürüyüş yapanlarla biraz kalabalık olsa da çok keyifli. Bu güzergâhta Kuruçeşme Arena’dan başlayıp Emirgan Korusu’nda sona eren yedi kilometrelik daha kısa geziler de yapılabilir.
 
Rumelifeneri-Kilyos
Rumelifeneri-Kilyos arasındaki 13 kilometrelik rotanın zorluk derecesi biraz daha yüksek. Beşiktaş sahilden Sarıyer’e kadar düz bir yol olduğu için fazla zorlanmaz ve ortalama 1 saatte tamamlayabilirsiniz. Buradan Rumelifeneri’ne ulaşmak içinse Koç Üniversitesi’nden geçmek gerekiyor. Bu rota pek kalabalık olmadığı için tercih edilebilir.
 
 
Belgrad Ormanı
Bahçeköy merkezden başlayıp orman içerisinde bir daire çizdikten sonra tekrar Bahçeköy’de sonlanan yaklaşık 20 km’lik rota, rampalarıyla engebeli arazide bisiklet sürmek isteyenler için ideal. Orman içinde ayrıca sekiz kilometrelik özel bir bisiklet parkuru da yer alıyor.
 
Florya-Yeşilköy
Sahilde trafiğe çıkmadan rahat rahat bisiklete binmek isteyenler diğer rotalara göre daha sakin olan Florya-Yeşilköy arasındaki yaklaşık 6 kilometrelik yolu tercih edebilir.
 
Samatya
Tarihi yarımadadaki bu sahil rotası, güzel manzaralarıyla bisiklet sürme keyfini daha da artırıyor.
 
 
Sirkeci-Bakırköy
13 kilometrelik kolay bir rota olan Sirkeci-Bakırköy turuna çıkarsanız Gülhane Parkı’nı es geçmeyin.
 
 
Haliç-Balat
Balat ve Haliç’te birbirinden güzel manzaraları farklı bir gözle görmek, bu özel yerlerin keyfine daha fazla varmak isteyenler Haliç-Balat rotasını mutlaka denemeli. Ancak hafta sonları çok kalabalık olduğundan sabah erken saatleri tercih etmeye çalışın. Haliç, Galata Köprüsü, Kasımpaşa, Hasköy, Halıcıoğlu Köprüsü ile birleştirip 17 km ile İstanbul Tarih Turu olarak yapabilirsiniz.
 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kotor’da 48 Saat
Detay

Seyahat

Kotor’da 48 Saat

Kotor’da geçirecek iki gününüz varsa ve ne yapacağınıza henüz karar veremediyseniz 48 Saatte Kotor rehberimize mutlaka göz atın.

En Yaşanası 30 Şehir
Detay

Seyahat

En Yaşanası 30 Şehir

Dünyanın en yaşanası şehirleri hangileri? Ev kiralama sitesi Nestpick, Y kuşağının en çok yaşamak istediği 30 şehri belirledi.

Instagram'da En Popüler 10 Rota
Detay

Seyahat

Instagram'da En Popüler 10 Rota

Türkiye’de Instagram fenomenlerinin en çok ziyaret ettikleri 10 keyifli destinasyon.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *