x

Seyahat

 

Sıra Dışı Müzik Festivalleri

13.09.2017

Sıra Dışı Müzik Festivalleri
   

Müzik festivalleri genelde sahneye taşıdığı yıldız isimler ve eğlence sunduğu binlerce insanla tanıtılır. Ancak bazı festivaller bu özelliklerine ek olarak sıra dışı lokasyonlarda konumlanarak eşsiz bir deneyim sunuyor. İşte bunlardan bazıları:
 
Træna
Norveç’in en eski balıkçı kasabalarından biri olan Træna her yıl aynı isimle düzenlenen bir müzik festivaline ev sahipliği yapıyor. Atlantik Okyanusu’nun 65 km uzağındaki bir adada düzenlenen festival ilk kez 2004’te düzenlendi ve müzikseverler Damien Rice’ı bir mağarada dinleme şansı yakaladı.
 
Into the Valley
Estonya Rummu’da düzenlenen elektronik müzik festivali Into the Valley arka planında bir zamanlar kireç taşı ocağı olan yapılarını sunuyor. 3.yılına ulaşan festivalin mekanı oldukça distopik. Kayaların arasındaki kalıntılar eski hapishanelere ait. Alışılmadık ve hayranlık uyandırıcı plajı, eski bir Sovyet hapishanesinin kapıları ve duvarlarının turkuaz sular içinde kaldığı ilginç bir görüntü oluşturuyor.
 
Fuji Rock
Fuji Rock festivalinin ismi,  ilk kez 1997 yılında Fuji dağının eteklerinde düzenlenmesinden geliyor. 1999 yılından bu yana Naeba’da düzenlenen festivalin mekanı nefes kesen konumu ve manzarasıyla biliniyor. Göz kamaştıran dağlık alan ve nehriyle katılımcılarına dünyanın en güzel mekanlarından birinde müzik sunan festival,  bu yıl Gorillaz, Aphex Twin ve Björk gibi efsaneleri ağırladı.
 
Houghton
Londra’ya yakınlığına rağmen bambaşka bir dünyaymış gibi hissettiren Houghton’da düzenlenen bu festival, büyük bir göl ve yemyeşil ağaçların arasında sanat ve müzikle geçen dopdolu bir program sunuyor. Elektronik müzik festivalinin merkezinde sanat ve heykel de var.
 
Cappadox
İlki 2015'de düzenlenen Cappadox, Kapadokya'nın ilham veren coğrafyasında birbiriyle iç içe geçen müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava etkinlikleriyle keşfedilecek yeni deneyimler sunuyor. Her yıl farklı bir temayı ele alan festival, 2017’deki konusu  “Dünyadan Çıkış Yolları” oldu. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Instagram'da En Popüler 10 Rota
Detay

Seyahat

Instagram'da En Popüler 10 Rota

Türkiye’de Instagram fenomenlerinin en çok ziyaret ettikleri 10 keyifli destinasyon.

Dünyanın En Pahalı Şehirleri
Detay

Seyahat

Dünyanın En Pahalı Şehirleri

İstanbul kaçıncı sırada dersiniz?

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *