x

Seyahat

 

​Kış Festivalleri

08.12.2017

​Kış Festivalleri
   


TİMKAT FESTİVALİ / 19 - 21 Ocak 2018
 
Timkat (Epifani), her yıl 19 Ocak’ta, İsa'nın Ürdün Nehri'nde vaftiz edilmesi anısına Etiyopya'nın tüm kuzeyinde kutlanan ülkenin en önemli festivali. Festival, İsa’nın vaftiz edilişinin ve kutsal Ahit Sandığı’nın taşınışının canlandırıldığı törenlere ev sahipliği yapıyor.
Festivalde piskopos, suya batırılmış altın bir haç yardımıyla suda yanan kutsanmış bir kandili söndürerek, Ürdün Nehri'ni sembolize eden su havuzunu kutsar. Burada toplanan kalabalık kutsal su ile papazlar tarafından vaftiz edildikten sonra, şarkı söyleyerek ve dans ederek kiliseleri ziyaret etmeye gider.
 
 
VENEDİK KARNAVALI / 3 - 13 Şubat 2018
 
Dünyanın en renkli etkinliklerinden Venedik Karnavalı ile her yıl Şubat ayında, Paskalya ile sonlanan Büyük Perhiz’e girmeden önceki 11 gün boyunca, başta San Marco olmak üzere Venedik’in tüm meydanları ve sokakları çeşit çeşit maske ve barok kostümler giyen Venedikliler ve turistlerle doluyor.
 
 
TENERİFE KARNAVALI / 12 - 18 Şubat 2018
 
Santa Cruz de Tenerife Karnavalı dünyanın en büyük karnavallarından biri. Karnaval, İspanya'ya bağlı Kanarya Adaları'ndaki Santa Cruz de Tenerife kentinde her yıl şubat ayında düzenleniyor. Tenerifeli birçok genç kadının hayallerini ise bu rengârenk karnavalın kraliçesi olmak süslüyor.
 
 
HOLİ FESTİVAL / 1 – 2 Mart 2018
 
Baharın gelişi ve iyiliğin kötülüğe karşı olan zaferinin kutlandığı bir bayramdır. Baharda açan rengarenk çiçekleri sembolize eden renkli boyalar etrafa saçılır ve herkes birbirini boyar.
 
 
FENER FESTİVALİ / Şubat 2018
 
Fener Festivali tüm Asya’da kutlansa da Tayvan-Taipe’ye 1 saatlik sürüş mesafesindeki dağ kasabası Pingxi’deki en ünlüsü. Dünyanın en büyük fener festivalinde, binlerce katılımcı ışıklandırdıkları dileklerini gökyüzüne salıyor.
 
 
SONGKRAN FESTİVALİ TAYLAND / 13 - 15 Nisan 2018
 
Songkran Festivali Tayland’da 13 Nisan – 15 Nisan tarihleri arasında kutlanılan geleneksel yılbaşı festivalidir, temizlik ve yenilenme ritüelleri yapılır. İnsanlar su dolu kaplar ve su silahlarıyla sokaklara doluşur ve birbirlerini ıslatır. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dünyanın En Pahalı Şehirleri
Detay

Seyahat

Dünyanın En Pahalı Şehirleri

İstanbul kaçıncı sırada dersiniz?

Çalışmak İçin En Çok Gidilen 7 Ülke
Detay

Seyahat

Çalışmak İçin En Çok Gidilen 7 Ülke

İş yaşamı sınır tanımıyor. Kimileri doğduğu şehirlerde, kimileri ise binlerce kilometre uzaklıkta bambaşka ülkelerde çalışıyor.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *