x

Seyahat

 

​2018’in En Gözde Kültür Destinasyonları

23.01.2018

​2018’in En Gözde Kültür Destinasyonları
   


Japonya
Japonya’nın yerel kültürüyle tanışın
Geleneksel ryokan’larda konaklamak (kaplıcalarda yer alan mekanlar) Koyoto’da bisiklete binmek, Fuji Dağı’nın eteklerinde yürüyüş yapmak, Yudanka’daki kar maymunlarını izlemek, robotların servis yaptığı restoranlarda yemek yemek ve rahiplerin yaşadığı tapınaklarda uyumak gibi birbirinden çok farklı deneyimleri aynı anda sadece Japonya sunabilir.
 
Hindistan

Hindistan’ın kuzeydoğusunu keşfedin
Yerli kültürleri ve nefes kesen doğasıyla Hindistan'ın uzak kuzey-doğusu, bambaşka bir dünya. Sikkim, Assam ve Nagaland’ın geniş topraklarında sadece kadınların çalıştığı Asya’nın en büyük pazarını gezebilir, Naga aşiretlerinin yaşadığı köylerde turlayabilirsiniz. Tek boynuzlu gergedanları yakından görebilir, yüzen Keibul Lamjao Milli Parkı’nda tekne keyfi yapabilirsiniz. Dünyanın en yüksek üçüncü dağı Kangchenjunga’dan dünyayı izlemek ise ruha şifa verir.
 
Arjantin – Brezilya

Latin Amerika’da müziğe ve dansa doyun
Şimi dansını yerinde izleyebilir hatta öğrenebilirsiniz. Salsa ritminin 24 saat kesintisiz sürdüğü Rio de Janerio’nun ardından gezinizi Salvador’da tamamlayın ve burada berimbau yapmayı öğrenin. Kapoeraya bağlı bir müzik aleti olan berimbaunun harika görüntüsü ve sesi ile ritmin gücünü tüm hücrelerinizle hissedin.
 
Yunanistan
Adaları gezin
Sonsuz kumlar ve keşfedilmemiş adacıklar, kaleler, antik uygarlıklar, kozmopolit ama bozulmadan yıllarca dayanmış On iki ada, tüm çekiciliği ve misafirperverliğiyle sizi bekliyor
 
İran
Güzel sanatlara ve tarihe yolculuk yapın
Kuzey-Batı İran'ın zengin İslam sanatını ve büyüleyici mimarisini keşfedin. Bir zamanlar efsanevi İpek Yolu’nun önemli bir durağı olan Tebriz çarşısını dolaşın, Hasanlu Tepe'nin eski kalıntıları arasında yürüyün, Tahran'daki Ulusal İslam müzelerini gezin…

Tunus
Eski Afrika’yı yaşayın
Tunus, binlerce yıllık medeniyetlerin kalıntıları arasında pırıl pırıl parlayan kumsalları, kalabalık, çok sesli pazarlarıyla kendine has atmosferinin yanı sıra Roma döneminden kalıntılar, Kairouan’daki Büyük Cami, El Dim kolezyumu gibi yapılarının barındırdığı zengin tarihiyle de ziyaretçilerine sıra dışı bir tatil sunuyor.
 
 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kotor’da 48 Saat
Detay

Seyahat

Kotor’da 48 Saat

Kotor’da geçirecek iki gününüz varsa ve ne yapacağınıza henüz karar veremediyseniz 48 Saatte Kotor rehberimize mutlaka göz atın.

En Yaşanası 30 Şehir
Detay

Seyahat

En Yaşanası 30 Şehir

Dünyanın en yaşanası şehirleri hangileri? Ev kiralama sitesi Nestpick, Y kuşağının en çok yaşamak istediği 30 şehri belirledi.

Instagram'da En Popüler 10 Rota
Detay

Seyahat

Instagram'da En Popüler 10 Rota

Türkiye’de Instagram fenomenlerinin en çok ziyaret ettikleri 10 keyifli destinasyon.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *