x

Seyahat

 

​En İyi 10 Seyahat Uygulaması

08.02.2018

​En İyi 10 Seyahat Uygulaması
   


Yeni keşfedeceğiniz bir ülkeye gideceğiniz zaman aşağıdaki uygulamaları telefonunuza yüklemeyi unutmayın.
Üstelik hepsi ücretsiz.
 
Google Maps
Güncel trafik bilgileri, toplu taşıma, 360 derece sokak görüntüleriyle şehir turu ve sesli rehber, bu uygulamayı navigasyon destek sistemi. Özellikle gideceğiniz ülkede araba kiralamayı da düşünüyorsanız olmazsa olmaz.
 
Google Translate
Tuhaf diyalogları engellemenin en kolay yolunu sunuyor. 60’tan fazla dilde çeviri yapıyor, yaklaşık 17 dilde bir cümle söylediğinizde size telaffuz hatalarınızı gösteriyor. Ve 24 dilde çevirilerinizi sesli olarak söylüyor.
 
Field Trip
Bu uygulama seçtiğiniz kategorilere ve bulunduğunuz yere bağlı olarak yakınınızda bulunan ilgi çekici yerleri gösteriyor. İlginç bir şeyin yakınlarında olduğunuzda bildirim yapıyor. Field Trip, bunu çok sayıda seyahat ve yaşam stili yayınlarından seçtiği önerileri yaparak sunuyor aynı zamanda gittiğiniz bölgeye has yerel müziği keşfetmenizi de sağlıyor.
 
Wi-Fi Finder

İnternetsiz yaşayamayanlar için tam bir kahraman. Size en yakın ve en güçlü wi-fi noktasını gösteriyor.
 
XE Currency
Tüm para birimlerini birbirine çeviren çok kullanışlı bir uygulama. Offline olduğunuzda bile çalışması da önemli bir avantaj.
 
Trip It
Seyahat planlama uygulaması olan Trip It yolculuğunuzun detaylarını (yani uçuş bilgileri, oteller, araç, harita, yönler) seyahat planlarınızı toplu bir halde tutmanınızı sağlıyor. Ayrıca bu uygulama ile planlarınızı takviminizle de senkronize edebilirsiniz.
 
Kayak
Uçak, otel ve araç kiralama fırsatlarını karşılaştırma özelliklerine sahip.  Yüzlerce seyahat sitesini hızlı bir şekilde karşılaştırmanızı sağlıyor; Uygulama üzerinden konaklama yerinizi ayırtabilir; uçuş durumunu takip edebilir; güzergahları görebilir ve havaalanı bilgilerine erişebilirsiniz.
 
GasBuddy

Gittiği yerde araç kiralamayı tercih edenler için kurtarıcı uygulamalardan biri. En yakın benzin istasyonunu lokasyona ve fiyata göre bulmanıza yardımcı olur, böylece biraz da olsa tasarruf edebilirsiniz!
 
GogoBot

Sosyal seyahat uygulamasında diğer kullanıcıların yorumlar, puanları ve fotoğraflarını görerek konaklayacak, yemek yiyecek ve eğlenecek yerleri bulmanıza yardımcı olur. Bununla birlikte, siz de kendi keşiflerinizi listeye ekleyebilirsiniz.
 
Hotel Tonight
Anlık değişiklikler, son anda belirlenen planlar gibi durumlar için etkili ve çok tasarruf sağlayan bir uygulama. Burada oteller, boş kalan odalarını doldurmak için pazarlık yapmaya açık teklifler sunuyor. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kotor’da 48 Saat
Detay

Seyahat

Kotor’da 48 Saat

Kotor’da geçirecek iki gününüz varsa ve ne yapacağınıza henüz karar veremediyseniz 48 Saatte Kotor rehberimize mutlaka göz atın.

En Yaşanası 30 Şehir
Detay

Seyahat

En Yaşanası 30 Şehir

Dünyanın en yaşanası şehirleri hangileri? Ev kiralama sitesi Nestpick, Y kuşağının en çok yaşamak istediği 30 şehri belirledi.

Instagram'da En Popüler 10 Rota
Detay

Seyahat

Instagram'da En Popüler 10 Rota

Türkiye’de Instagram fenomenlerinin en çok ziyaret ettikleri 10 keyifli destinasyon.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *