x

Lezzet

 

​Leziz Programlar

05.06.2018

​Leziz Programlar
   


Ramazan’ın en güzel taraflarından biri tüm aileyi, hatta eş dost akrabayı iftar veya sahur masasında bir araya getirmesi. Sofraları birbirinden lezzetli yemeklerle donatmak, biraz renklendirmek, iftar ve sahur tarifleri için ilham arıyorsanız, Netflix’te fazlasını bulacaksınız. Ramazan’da damakları şenlendirecek dünyanın dört bir yanından ilginç tarifler bulabileceğiniz, yeni pişirme ve aşçılık tekniklerinden esinlenerek mutfakta yepyeni tatlar yaratabileceğiniz yapımlardan bazıları şöyle:
 
The Mind of a Chef. Anthony Bourdain, size ünlü şeflerin ilham kaynaklarını öğrenmeye, yaratıcı süreçlerini keşfetmeye davet ediyor.

Chef’s Table. Yaratıcı yemekler ve baştan çıkarıcı tatlılarla gurme yemek kavramını baştan tanımlayan, dünyanın farklı yerlerindeki yıldız şeflerle tanışın.

Ugly Delicious. Yıldız şef David Chang, dünyanın en tatmin edici yemeği için arkadaşlarını ağız sulandırıcı, kültürler arası bir maceraya sürüklüyor.

Gezgin Aşçı. Şefler, Fransa, Hindistan, Arjantin ve pek çok yerden tariflerle dünya mutfaklarından yemekler pişirip tatmanın mutluluğunu paylaşıyor.

Cooked. Yemek yazarı Michael Pollan pişirme, mayalama ve kaynatmada şansını denerken, pişirme tekniklerinin dünyamızı nasıl değiştirdiğini inceliyor.

Chef & My Fridge. Kore’nin en iyi şefleri konuk yıldızların buzdolaplarındaki malzemelerle yaptıkları doğaçlama yemeklerle boy ölçüşüyor.

The Big Family Cooking Showdown. Bu senaryosuz dizide, yemek tutkunu aileler, İngiltere’nin en iyi ev aşçıları unvanını kazanma şansı için en leziz yemeklerini servis ediyor.

Somebody Feed Phil. Everybody Loves Raymond yaratıcısı Phil Rosenthal Bangkok, Lizbon, Meksiko gibi birbirinden farklı şehirlerin yerel mutfaklarını keşfetmek için dünyayı geziyor.

Barbecue. Kültürel nüanslar ile şaşırtıcı tekniklerin karışımı, farklı yerlerdeki pişirme şekillerine, geleneklere ve toplulukların övgü niteliği taşıyan bu belgesele tat katıyor.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Lezzetli ve Besleyici Sonbahar Tarifleri
Detay

Lezzet

Lezzetli ve Besleyici Sonbahar Tarifleri

Mevsime uygun, besleyici ve pratik 3 tarif.

Nutella’lı Pişmeyen Cheesecake Tarifi
Detay

Lezzet

Nutella’lı Pişmeyen Cheesecake Tarifi

Pratik malzemelerle pişirmeden enfes bir cheescake yapabilirsiniz.

Yulaf Sütü
Detay

Lezzet

Yulaf Sütü

Yulaf sütü tarifi ve faydaları.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *