x

Lezzet

 

​Ajjna Etiler’de

06.06.2018

​Ajjna Etiler’de
   


Türkiye’yi yeni bir restoran kültürü ile tanıştıran Ajjna, İstanbul Etiler’de kapılarını açtı. Doğu ile batı öğelerini konseptinde birleştiren ve orta yüzyıl Brezilya mimarisine sahip mekan, Ramazana özel menüsü, İtalyan mutfağı ve piyano dinletileri ile misafirlerini karşılıyor
 
İstanbul’un en yeni cazibe merkezi olmayı hedefleyen Ajjna, misafirlerini ağırlamaya başladı. Özel üretim nargilesi, ferah iç dizaynı ve canlı piyano resitalleri ile ziyaretçilerine doğu ve batı kültürlerini aynı anda yaşatan Ajjna, lezzetin ve keyfin yeni adresi olmayı hedefliyor. Ramazan ayında faaliyetlerine başlayan işletme, İtalyan mutfağına özgü lezzetleri, uzman mutfak ekibiyle müşterilerinin beğenisine sunuyor.
 
Bütün süreç mutfakta başlayıp bitiyor
 
Mekanın mutfağının başında, uzman isim Sezgin Can bulunuyor. Usta şef, 25 kişilik ekibi ile Ajjna’nın mutfağına hayat veriyor. Müşterilere en iyi hizmeti sunmak için mutfakta her şey günlük ve taze bir şekilde hazırlanıyor. İtalyan mutfağının en önemli öğelerinden olan makarnalar ise tamamen elde işleniyor. Ajjna’nın mutfağını ön plana çıkaran bir diğer konu ise mutfakta siyes buğdayının kullanılıyor olması. Genetik yapısının 10 bin senedir hiç değişmemiş olmasıyla ünlü siyes, dünyanın ilk buğdayı olarak kabul ediliyor.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Lezzetli ve Besleyici Sonbahar Tarifleri
Detay

Lezzet

Lezzetli ve Besleyici Sonbahar Tarifleri

Mevsime uygun, besleyici ve pratik 3 tarif.

Nutella’lı Pişmeyen Cheesecake Tarifi
Detay

Lezzet

Nutella’lı Pişmeyen Cheesecake Tarifi

Pratik malzemelerle pişirmeden enfes bir cheescake yapabilirsiniz.

Yulaf Sütü
Detay

Lezzet

Yulaf Sütü

Yulaf sütü tarifi ve faydaları.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *