x

Kariyer

 

Türkiye’de Bir İlk: Evsizler Lokantası

12.04.2017

Türkiye’de Bir İlk: Evsizler Lokantası
   

2014 yılından bu yana sokakta yaşayanlara geceleri çorba ikram eden Çorbada Tuzun Olsun projesini duymuş olmalısınız. “Evsiz kalmak kimsenin tercihi değildir!” diyerek yola çıkan ekip, evsiz insanlar hakkında toplumda farkındalık oluşturmak ve evsiz dostlarımızın topluma geri kazandırılmasına yardımcı olmak üzere çeşitli çalışmalar yürütmeye devam ediyor.
 
Çorbada Tuzun Olsun projesinin kurucularından Ayşe Tükrükçü, Beyoğlu’nda imkanı olmayan insanların yararlanabileceği bir lokanta projesini hayata geçiriyor. Tükrükçü’nün girişimleriyle kurulan Hayata Sarıl Derneği’nin topladığı bağışlar sayesinde açılacak Hayata Sarıl Lokantası, gündüz ücretli bir şekilde herkese açık bir lokanta olarak hizmet verirken akşamları yalnızca evsizlere ücretsiz yemek servisi yapacak.
 
Evsizlere, cezaevinde yatmış veya genelevde çalışmış kişilere de bünyesinde çalışma imkanı sunan lokantada her altı ayda bir çalışanlar yenilenecek; bu süreç içinde çalışanların maaşları ve sigortaları ödenecek. Önceki çalışanların da başka restoranlarda çalışmaları sağlanacak. Lokantada çalışacak kişiler, Mutfak Sanatları Akademisi’nde mutfak eğitimi de alacak. Psikolojik destek gerekliyse masraflar yine dernek tarafından karşılanacak. Beyoğlu Kurabiye Sokak, Numara 3/1’de yer alan lokantanın Mayıs ayında açılması planlanıyor.
 
Hayata Sarıl Lokantası’na kurumsal ya da bireysel olarak destek vermek isterseniz:
Hayata Sarıl Derneği, Akbank Cihangir Şubesi
IBAN: TR 41 0004 6001 9888 8000 0862 11

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​“Sizi Neden İşe Almalıyız?”
Detay

Kariyer

​“Sizi Neden İşe Almalıyız?”

Bu soruya daha iyi bir cevap vermenin 3 yolu.

​Yaz Mevsiminde Beyin Yavaşlıyor
Detay

Kariyer

​Yaz Mevsiminde Beyin Yavaşlıyor

Harvard araştırması, yaz aylarında beynin daha yavaş çalıştığını gösteriyor.

​Başarılı İnsanların Ortak Özellikleri
Detay

Kariyer

​Başarılı İnsanların Ortak Özellikleri

200 ‘aşırı’ başarılı kişiye bir soru soruldu: Başarınızın bir numaralı sırrı nedir?

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *