Kariyer

 

Türkiye’de Bir İlk: Evsizler Lokantası

12.04.2017

Türkiye’de Bir İlk: Evsizler Lokantası
   


2014 yılından bu yana sokakta yaşayanlara geceleri çorba ikram eden Çorbada Tuzun Olsun projesini duymuş olmalısınız. “Evsiz kalmak kimsenin tercihi değildir!” diyerek yola çıkan ekip, evsiz insanlar hakkında toplumda farkındalık oluşturmak ve evsiz dostlarımızın topluma geri kazandırılmasına yardımcı olmak üzere çeşitli çalışmalar yürütmeye devam ediyor.
 
Çorbada Tuzun Olsun projesinin kurucularından Ayşe Tükrükçü, Beyoğlu’nda imkanı olmayan insanların yararlanabileceği bir lokanta projesini hayata geçiriyor. Tükrükçü’nün girişimleriyle kurulan Hayata Sarıl Derneği’nin topladığı bağışlar sayesinde açılacak Hayata Sarıl Lokantası, gündüz ücretli bir şekilde herkese açık bir lokanta olarak hizmet verirken akşamları yalnızca evsizlere ücretsiz yemek servisi yapacak.
 
Evsizlere, cezaevinde yatmış veya genelevde çalışmış kişilere de bünyesinde çalışma imkanı sunan lokantada her altı ayda bir çalışanlar yenilenecek; bu süreç içinde çalışanların maaşları ve sigortaları ödenecek. Önceki çalışanların da başka restoranlarda çalışmaları sağlanacak. Lokantada çalışacak kişiler, Mutfak Sanatları Akademisi’nde mutfak eğitimi de alacak. Psikolojik destek gerekliyse masraflar yine dernek tarafından karşılanacak. Beyoğlu Kurabiye Sokak, Numara 3/1’de yer alan lokantanın Mayıs ayında açılması planlanıyor.
 
Hayata Sarıl Lokantası’na kurumsal ya da bireysel olarak destek vermek isterseniz:
Hayata Sarıl Derneği, Akbank Cihangir Şubesi
IBAN: TR 41 0004 6001 9888 8000 0862 11


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​İdeal Mesai Süresi Ne Olmalı?
Detay

Kariyer

​İdeal Mesai Süresi Ne Olmalı?

9-6 günümüz insanı için ne kadar uygun?

​İşten Sonra Gününüz Nasıl Geçiyor?
Detay

Kariyer

​İşten Sonra Gününüz Nasıl Geçiyor?

Mutluluk küçük şeylerde saklıdır.

​İş Görüşmesine Hazırlanırken…
Detay

Kariyer

​İş Görüşmesine Hazırlanırken…

Bir başvuru sürecinde çoğu zaman en stresli kısım ilk görüşmedir.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *