x

Kariyer

 

Günü Mutlu Şekilde Bitirin

20.06.2017

Günü Mutlu Şekilde Bitirin
   

Her işin yorucu ve sıkıcı yönleri vardır ve ara sıra sıkılmak normaldir. Ancak her ya da çoğu iş gününüzü “eh işte” ya da “kötü” bir şekilde bitiriyorsanız bu pek iyi bir şey değil. İşinizden nefret etmeden önce bu durumu değiştirmek istiyorsanız gününüzü bu 4 basit yöntemle kurtarabilirsiniz.
 
Başardıklarınızı Gözden Geçirin
Her iş gününün sonunda 2 dakika ayırın ve az önce sona eren 8-9 saatte neler başardığınızı, neler yaptığınızı düşünün hatta yazın. Gün içinde çoğu başarınızı göz ardı edebilir veya unutabilirsiniz. Hatırlamanız kendinize güveninizi artıracağı gibi güçlü olduğunuz tarafları daha iyi bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olur. Bu listede sadece küçük maddeler olması sizi endişelendirmesin, büyük başarılar bunlar olmadan olmaz. Hiçbir şey yapmadığınız bir günü ise tembellik günü olarak kutlayabilirsiniz.
 
Ertesi Güne Hazırlanın
Eve dönmeden önce kendinizi yarına hazırlayın. Ertesi gün tamamlanması gereken öncelikleri belirleyin ve ajandanızda neler olduğuna göz atın. Hazırlanmanız gereken bir toplantı var mı? Teslim tarihi yaklaşan bir iş var mı? Bu sayede daha rahatlamış hissedersiniz çünkü ertesi gün ne yapacağınızı biliyorsunuz. Akşam, uyumadan önce strese sokacak bir durum olmayacaktır.
 
Alanınızı Düzenleyin
Düzenli ve aradıklarınızı bulacağınız bir masada çalışmak işlerinizi kolaylaştırır. Alanınızın temiz ve düzenli olması daha kontrollü hissetmenizi sağlar. Düzenli bir alan daha davet edicidir.
 
Sabırsızlıkla Beklediğiniz Bir Şey Olsun
Mutluluk kendi başına gelmediğinizden isteyen çaba göstermeli. Mutluluk başarısı için kendinizi sadece siz motive edebilirsiniz. Bunu yapmanın bir yolu da yapmayı sabırsızlıkla beklediğiniz, sizi çok mutlu eden şeyleri planlamaktır. Bunu yaptığınızda yaşamınıza mutluluğu olayın kendisinden önce taşımış olursunuz. Ve bazen beklediğiniz bir şeyin mutluluğu onu gerçekleştirdiğiniz zamankinden daha yüksek olur. Listenizde mutlaka eğlenceli aktivitelere yer açın. 
 
Gününüzün sorumluluğu sizde, unutmayın. Mutlu başlayın ve mutlu bitirin. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​“Sizi Neden İşe Almalıyız?”
Detay

Kariyer

​“Sizi Neden İşe Almalıyız?”

Bu soruya daha iyi bir cevap vermenin 3 yolu.

​Yaz Mevsiminde Beyin Yavaşlıyor
Detay

Kariyer

​Yaz Mevsiminde Beyin Yavaşlıyor

Harvard araştırması, yaz aylarında beynin daha yavaş çalıştığını gösteriyor.

​Başarılı İnsanların Ortak Özellikleri
Detay

Kariyer

​Başarılı İnsanların Ortak Özellikleri

200 ‘aşırı’ başarılı kişiye bir soru soruldu: Başarınızın bir numaralı sırrı nedir?

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *