x

Kariyer

 

Günü Mutlu Şekilde Bitirin

20.06.2017

Günü Mutlu Şekilde Bitirin
   

Her işin yorucu ve sıkıcı yönleri vardır ve ara sıra sıkılmak normaldir. Ancak her ya da çoğu iş gününüzü “eh işte” ya da “kötü” bir şekilde bitiriyorsanız bu pek iyi bir şey değil. İşinizden nefret etmeden önce bu durumu değiştirmek istiyorsanız gününüzü bu 4 basit yöntemle kurtarabilirsiniz.
 
Başardıklarınızı Gözden Geçirin
Her iş gününün sonunda 2 dakika ayırın ve az önce sona eren 8-9 saatte neler başardığınızı, neler yaptığınızı düşünün hatta yazın. Gün içinde çoğu başarınızı göz ardı edebilir veya unutabilirsiniz. Hatırlamanız kendinize güveninizi artıracağı gibi güçlü olduğunuz tarafları daha iyi bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olur. Bu listede sadece küçük maddeler olması sizi endişelendirmesin, büyük başarılar bunlar olmadan olmaz. Hiçbir şey yapmadığınız bir günü ise tembellik günü olarak kutlayabilirsiniz.
 
Ertesi Güne Hazırlanın
Eve dönmeden önce kendinizi yarına hazırlayın. Ertesi gün tamamlanması gereken öncelikleri belirleyin ve ajandanızda neler olduğuna göz atın. Hazırlanmanız gereken bir toplantı var mı? Teslim tarihi yaklaşan bir iş var mı? Bu sayede daha rahatlamış hissedersiniz çünkü ertesi gün ne yapacağınızı biliyorsunuz. Akşam, uyumadan önce strese sokacak bir durum olmayacaktır.
 
Alanınızı Düzenleyin
Düzenli ve aradıklarınızı bulacağınız bir masada çalışmak işlerinizi kolaylaştırır. Alanınızın temiz ve düzenli olması daha kontrollü hissetmenizi sağlar. Düzenli bir alan daha davet edicidir.
 
Sabırsızlıkla Beklediğiniz Bir Şey Olsun
Mutluluk kendi başına gelmediğinizden isteyen çaba göstermeli. Mutluluk başarısı için kendinizi sadece siz motive edebilirsiniz. Bunu yapmanın bir yolu da yapmayı sabırsızlıkla beklediğiniz, sizi çok mutlu eden şeyleri planlamaktır. Bunu yaptığınızda yaşamınıza mutluluğu olayın kendisinden önce taşımış olursunuz. Ve bazen beklediğiniz bir şeyin mutluluğu onu gerçekleştirdiğiniz zamankinden daha yüksek olur. Listenizde mutlaka eğlenceli aktivitelere yer açın. 
 
Gününüzün sorumluluğu sizde, unutmayın. Mutlu başlayın ve mutlu bitirin. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Evden Çalışırken Verimliliği Artırmanın Yolları
Detay

Kariyer

Evden Çalışırken Verimliliği Artırmanın Yolları

Evden çalışma imkanı pek çoğumuzu cezbediyor. Peki, ofisten uzakta çalışarak verimliliğimizi sürdürmemiz mümkün mü?

Kendine Güveni Artırmanın 5 Yolu
Detay

Kariyer

Kendine Güveni Artırmanın 5 Yolu

Çok stresli, çok önemli bir durum öncesi kendinize güveninizi artırmak için...

Başarı Getiren 10 Cümle
Detay

Kariyer

Başarı Getiren 10 Cümle

Başarılı insanların günlük hayatta en çok kullandığı veya düşündüğü 10 yaklaşım.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *