Kariyer

 

Dengenin Sırrı Sabah Saatlerinde

10.07.2017

Dengenin Sırrı Sabah Saatlerinde
   


İşi işte bırakma günleri geçmişte kaldı galiba; 7/24 içinde herhangi bir zaman hatta uzun zamanlar erişilebilir ya da çalışıyor olmak yeni ‘normal’imiz. Evrim geçiren iş kültürü, dengenin gerekliliğini hatırlatmak için ‘iş-yaşam’ dengesi kavramını doğurdu. Çünkü günümüzde çoğu kişi için iş ve iş dışındaki yaşam bütünleşmiş durumda.
İş ve normal hayat arasındaki sınırları unutanlar ve kısacık 24 saatte her şeye yetişmeyi hedefleyenlere yardımcı olacak birkaç rahatlatıcı öneri şöyle:
 
Bir gece önce hazırlan. Sabah planınızı genel hatlarıyla da olsa önceden hazırlayın. Kıyafetlerinizi de aynı şekilde. Bu, neye ne kadar vakit ayırabileceğinizi kestirmenize yardımcı olur. 
 
Hareket et. Uzun saatleri bilgisayar başında geçirmek son derece zararlı. Hareketsizliğin sonuçlarıyla ilgili daha önce yayınladığımız yazıya göz atın.  
 
Kendine alan yarat. Sabah uyanır uyanmaz iş moduna girmekten ziyade sessizlik ve huzur içinde bir kahve içmek ya da güzel bir müzik dinlemek güne başlamak için çok daha keyifli seçenekler. Hemen mailleri kontrol etmek ya da günü planlamak yerine 10 dakika bile olsa sabahın tadını çıkarmak daha güzel olmaz mı?
 
İlk saatlere dikkat et.
Sabah saatlerinde çalışırken mümkün olduğunca modunuzu yükselten, çalışmayı daha çok sevdiğiniz işlere odaklanın. Daha az zaman alanları aradan çıkarmak, tamamlama rahatlığı ve moral verir.  
 
Dengeli kahvaltı.
Zihin, beden, ruh dengesi için dengeli bir kahvaltı çok önemli.  Vücudunuza aldığınız yiyecekler modunuzu, enerjinizi ve çalışma şeklinizi doğrudan etkiliyor.

Son olarak, iş ve aile arasında denge kurmanın ipuçları için buraya bakabilirsiniz. 
 
 
 


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Balat Keşfi
Detay

Seyahat

Balat Keşfi

Billur Saatçi’yle Balat’ın tarihi sokaklarındaki vintage butikleri, şirin kafeleri ve antikacıları ziyaret ettik.

Akıl Gücü Yüksek Olanların Ortak Yönleri
Detay

Yaşam

Akıl Gücü Yüksek Olanların Ortak Yönleri

Bu özelliğe sahip olanların 11 alışkanlığı.

Denizkızı Spotify'da!
Detay

Kültür&Sanat

Denizkızı Spotify'da!

Yenilenen denizkizi.net çalma listesi ile enerjinizi yükseltin.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *
     
  Internet Adresi