Kariyer

 

İşe Gitmenin En Keyifli Yolları

26.07.2017

İşe Gitmenin En Keyifli Yolları
   


Trafik, araç bekleme ve toplu taşımadaki kalabalık, çalışanları işten daha çok yoruyor. Özellikle trafik problemi giderek daha fazla kişiyi toplu taşımaya yöneltirken mesai saatlerinin çakışması araçlarda yoğun kalabalığa neden oluyor.
 
İşe gidip gelirken yolculuklarınızı bu olumsuzlukların dışında tutabilirsiniz. Trafiğe ya da kalabalığa müdahale edemeseniz de kendi yolculuğunuzun daha keyifli ve verimli geçmesini sağlamanız mümkün. Yolda kitap okumaya, uyumaya ya da müzik dinlemeye alternatif birkaç yöntem şöyle:
 
Podcast’ler
Eğlenceli sohbetler, bilgi kaynağı programlar, güncel gelişmeleri ve aklınıza gelen hemen her konuyu dinlemek, yolculuğun çok daha hızlı geçtiğini hissettirir. Üstelik mutlaka yeni bir şey öğrenirsiniz. Hatta yabancı dil programlarıyla da yeni bir dil öğrenmeye başlayabilir ya da yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz.
Türkçe yayınlardan birkaç öneri: Açık Radyo, 22 dakika, Tekno Seyir, Modern Sabahlar, Açık Bilim, Vimeo Etohum Kanalı, Bilim Kazanı
İngilizce yayınlardan; NPR podcast’leri, TED Radio Hour, Free Thinking, Stuff You Should Know
 
e-Mail yazmak
Zamandan tasarruf etmek için e-postalarınızı okumaya ve yazmaya başlayabilirsiniz. Telefondan mail yazmayı tercih etmiyorsanız da draft’lar hazırlayıp ofisinize ulaştıktan sonra son bir göz atıp iletebilirsiniz.
 
Olumlu düşünceler
Trafikte takılı kalmak tüm sıkıcılığının yanı sıra düşünmek için bir zaman aralığı sunuyor. Bu arayı huzur ve mutluluk veren hislere yoğunlaşarak geçirebilirsiniz. Güne ilham kaynaklarınızdan destek alarak başlamak da çok keyifli olur.
 
İşe hazırlanmak
İşinizle ilgili okumak istediğiniz ancak o an vaktiniz olmadığı makaleleri işaretleyin ve yolculuk esnasında okuyun. Bunun çalışmalarınıza sağlayacağı olumlu etkiyi kısa sürede fark edersiniz.
 
Yapılacaklar listesi
Yapılacaklar listenizi yolculuğunuzda hazırlamanız ofise vardığınızda zamanı verimli şekilde kullanmayı ve günü daha rahat geçirmeyi sağlar.
 
Yeni bir şey

Hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz ya da daha fazlasını öğrenmek istediğiniz konular varsa yolculuk sürenizi araştırma yapmaya ayırabilirsiniz. 


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​2017 İK Trendleri
Detay

Kariyer

​2017 İK Trendleri

Şirketlerin karşılaştığı en büyük zorluk yetenekli çalışanları elde tutmak.

Mutluluk ve Başarı İçin Hoşgörü
Detay

Kariyer

Mutluluk ve Başarı İçin Hoşgörü

Duyguları bastırmak hoşgörü değildir

​Beyaz Yakalı Çalışanların Yaşam Kalitesi
Detay

Kariyer

​Beyaz Yakalı Çalışanların Yaşam Kalitesi

Metropollerde yaşayan beyaz yakalıların yaşam ve beslenme haritası çıkarıldı.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *