x

Kariyer

 

Tatile Gitmek Bir Seçenek Olmadığında

16.10.2017

Tatile Gitmek Bir Seçenek Olmadığında
   

Yaz sonu, biten tatil, açılan okullar, hareketlenen ve çok artan işler derken bunların üstüne mevsim değişiminin de eklenmesi beden ve zihin üzerinde yorucu etkilere neden oluyor. Bu tür dönemlerde iç sesiniz tatile ihtiyacınız olduğunu söylese de bu, seçenekleriniz arasında olmayabilir. Neyse ki kendinizi yenilemenizi sağlayacak farklı yöntemler var. 

Ortam değişikliği 

Ortam değişikliğinin buradaki anlamı farklı bir ortama gitmek değil, bulunduğunuz ortamı değiştirmek. Çalışma alanınızda ne tür değişiklikler yapabileceğinizi düşünün. Masanın veya sandalyenin yerini değiştirebilir, bulunduğunuz yere, rahatlamanıza yardımcı olacak bir tablo asabilir veya dekoratif nesnelerden destek alabilirsiniz. Küçük de olsa değişiklik iyidir. 

Rutin değişikliği 

Alışık olduğunuz iş rutininizde yapabileceğiniz değişiklikler var mı? Mesela yarım saat erken uyanıp sevdiğiniz bir kafede sabah kahvenizi içebilirsiniz ya da işte çıktıktan sonra daha önce gitmediğiniz yeni bir yeri keşfedebilirsiniz. İş saatleri içinde de yemek saatinizi değiştirmeniz, beslenme düzeninizi yenilemeniz, yürüyüşe çıkmanız ya da her gün yeni bir albüm dinlemeniz gibi ufak değişimler kulağa önemsiz gibi gelse de düşük modu yükseltmeye yardımcı olur. 

Bağlantı değişikliği 

Telefon ve bilgisayardan uzaklaşmak çok mümkün olmasa da ara sıra, özellikle de çok yorgun hissettiğinizde bunu mutlaka yapın. Telefonunuzu ve bilgisayarınızı birkaç saatliğine kapatın. Sıkıntıyı veya yorgunluğu gidermek için elektronik cihazlardan yardım almak daha da yorulmanıza neden olur. En azında 1 hafta boyunca belli saatler arasında tüm elektronik ve akıllı cihazlardan uzaklaşmayı deneyin.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Çalışmak İçin En Çok Gidilen 7 Ülke
Detay

Kariyer

Çalışmak İçin En Çok Gidilen 7 Ülke

İş yaşamı sınır tanımıyor. Kimileri doğduğu şehirlerde, kimileri ise binlerce kilometre uzaklıkta bambaşka ülkelerde çalışıyor.

İş Bulmayı Kolaylaştıran 5 İpucu
Detay

Kariyer

İş Bulmayı Kolaylaştıran 5 İpucu

İş arama sürecinizi kısaltabilirsiniz.

Kağıt Çantalarla Hafifleyin
Detay

Kariyer

Kağıt Çantalarla Hafifleyin

Çok neşeliler ve sadece 90 gr. ağrılındalar.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *