x

Kültür&Sanat

 

Hafta Sonu Ajandası

18.06.2018

Hafta Sonu Ajandası
   

,22 Haziran Cuma 
 
ASYA
 
90’lar Festivali: Yonca Evcimik
IF Performance Hall Ataşehir /  Saat 21.00 / 55 TL
90'lar denince akla ilk gelen isimlerden Yonca Evcimik, Hakan Küfündür ile muhteşem bir geceye ev sahipliği yapacak.
 
Bir Baba Hamlet
Baba Sahne / Saat: 20.30 / 50 TL 
Sebastian Seidel'in komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten'in usta işi çevirisi ve Baba Sahne'nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine de göz kırpan "Bir Baba Hamlet", tiyatro yapma aşkının başdöndürücü güzelliği ile aptallaştırıcı büyüsüne ayna tutuyor. Yöneten: Emrah Eren / Oyuncular: Şevket Çoruh, Murat Akkoyunlu
 
AVRUPA
 
R.O x Konaba, Pale Grey
Zorlu PSM – STUDIO / Saat: 21.00 / 60 TL
Belçika’nın en taze yeteneklerinden R.O x Konoba ve janrlara sığmayan müziği ile Pale Grey 22 Haziran’da Zorlu PSM’de!
 
İnadına İnsan
Tatavla Sahnesi / Saat: 20.30 / 56 TL 
Ödüllü yönetmen ve yazar Metin Balay ile ödüllü oyuncu Eraslan Sağlam’ı buluşturan oyunda, din, dil, ırk, renk, cinsiyet, inanç, düşünce ve sınıf farkı olmadan insanların, yanlış önyargılara, kendilerine çektirilen acılara rağmen, dostluk, dayanışma ve ideallerini sürdürerek ayakta kalabildiği anlatılıyor. Gerçek yaşam öykülerinden alınmış hikayelerde her türlü koşula rağmen insanın, yaşama direncini, sevinç ve istemlerini sürdürebileceğini, dostluklarını, sevgilerini yaşatabileceğini, yaşamın içinde her zaman var olan mizah duygusu da unutulmayarak ortaya konuyor.
 
23 Haziran Cumartesi
 
ASYA
 
Haluk Levent
Dorock XL / Saat: 22.30 / 60 TL 
Sevilen rock sanatçısı Haluk Levent, 23 Haziran'da Dorock XL sahnesinde sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.
 
AVRUPA
 
Büyük Ev Ablukada
IF Performance Hall Beşiktaş / Saat: 20.00 / 88-44 TL
Büyük Ev Ablukada, 23 Haziran Cumartesi IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde!
 
 
24 Haziran Pazar
 
ASYA
 
Rich and Strange
NOKS Bağımsız Sanat Alanı
 
Zengin ve Tuhaf, fotoğrafların maddeselliği, film yapımcılığı, terkedilmiş arşivler ve bu fotoğrafı çekip zaman içerisinde ismi kaybolmuş fotoğrafçı üzerine bir saygı niteliğinde bir video ve fotoğraf kitabından oluşmaktadır.
 
AVRUPA
 
Patrizia Bach - Arşiv İşleri
Goethe-İnstitut İstanbul
 
Patrizia Bach'ın İstanbul'daki ilk kişisel sergisi Arşiv İşleri son on yıldaki üretimine dair kapsamlı bir çerçeve çiziyor. Deseni esas medyumu olarak tanımlayan sanatçı, arşivleme, toplama ve yeniden düzenleme konuları üzerine çalışıyor ve şehre belleği ve tarihi depolayan bir saha olarak yaklaşıyor. Bach son on yılda ayrıntılı araştırma süreçleri içeren uzun süreli projelere odaklanıyor ve bu projeler mekâna yayılan, mimariyle etkileşime geçen desen yerleştirmeleriyle sonuçlanıyor.
 
Walter Benjamin'in düşünce-imgeleri ve yazıları Bach'ın son yıllardaki üretimini kuvvetli bir şekilde etkiledi. Sanatçının bu malzemeyle ilk karşılaşması 2012 yılında Berlin'deki Walter Benjamin Arşivi'nde oldu. O zamandan beri Benjamin'in imgeleri ve düşünceleri Bach'ın üretimine eşlik ediyor. Bu fikirler onu, Benjamin'in kendi zamanında 19. yüzyıl Fransa'sının tarihini yeniden yazmayı denediği Paris'e götürdü. Daha sonra Benjamin'i Moskova'ya kadar takip etti ve Moskova Günlüğü'ndeki adımlarının izini sürdü. Son olarak da Benjamin'in Tarih Kavramı Üzerine'deki notlarıyla İstanbul'a geldi.
 
ASYA
 
LEBLANC 'BEYAZ SİYAH ANADOLU'
TASARIM BAKKALI
 2017 Nisan ayından beri Büyükada'da başlattıkları rezidans programının üçüncü katılımcısını, Kanada çıkışlı sanaçı Jean-René Leblanc’ı Mayıs ayında ağırlayan Tab Rezidans, Leblanc’ın sergisini Haziran ayı boyunca Tasarım Bakkalı'nda izleyici ile paylaşıyor. Dijital medya, kültürel konular ve eleştirel teori ile ilgilenen görsel bir sanatçı olan Jean-René Leblanc’ın 2012’den beri dünyanın farklı bölgelerinde güçlü tarihsel ve kültürel önemi olan yerleri ve bölgeleri dijital kızılötesi fotoğraf tekniği kullanarak elde ettiği belgelerin yer aldığı sergi ‘Beyaz Siyah Anadolu’ başlığını taşıyor. 1 - 20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Türkiye’de çekimleri yapılan proje, güncel ve tarihsel peyzajlar arasında ve hakkında diyalog kuran bir dizi imge olmayı amaçlıyor. 2 Haziran Cuma akşamı saat 19:00’da açılışı yapılacak sergisi 24 Haziran’a kadar Cumartesi ve Pazar günleri 12.00-18.00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkün
 
SİNEMA
Bu hafta vizyona giren filmlerden:
 
Los Angeles'ta Gizli Görev: Başrolünde ünlü aktörler Jason Momoa ve Bruce Willis'in yanı sıra Famke Janssen, John Goodman, Elisabeth Röhm, Ana Flavia Gavlak,Kal Penn ve Adam Goldberg'in de yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Mark Cullen ve Robb Cullen yer alıyor. Filmin senaryosunu da Cullen'lar kaleme aldı. Steve Ford, Los Angeles'ta özel dedektiflik yapmaktadır. Jack Russell cinsi köpeği Buddy uyuşturucu çetesi tarafından çalınınca Steve, özel ve profesyonel dünyası arasında çatışma yaşar. Köpeğini almaya kararlı olan Steve bunun için çetenin lideri olan Spider ile ittifak yapmak zorunda kalır. Spider, Buddy’yi geri verme karşılığında Steve’den bir evrak çantası dolusu uyuşturucuyu çalmasını ister. Köpeğini kurtarmak için görevi mecburen kabul eden Steve, en yakın arkadaşı Dave ile birlikte zorlu bir maceraya atılır.
 
Düğüm Salonu: Şahin Irmak’ın ilk kez senarist koltuğunda oturduğu filmin yönetmenliğini Deliha, Eyvah Eyvah, Berlin Kaplanı gibi filmlere de imza atan Hakan Algül üstleniyor. Seneler önce tanışıp aşık olmuş bir gelinle bir damat bir nikah salonu önünde öpüşür. Rastlantı eseri ikisi de aynı gün, aynı binada farklı salonlarda başkalarıyla evlenmek üzeredir. Olaylar elbette beklendiği gibi gitmez. İki düğün birbirine girer, sırlar ortaya çıkar, ortalık kısa sürede karışır. 
 
KİTAP
 
ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları
Detay

Kültür&Sanat

Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları

Tiyatro sezonu başladı. Yeni tiyatro oyunlarıyla bağımsız tiyatrolar ve devlet tiyatroları bir kere daha perdelerini sanata açtı.

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Vizyondaki yeni filmler, yeni çıkan kitaplar, mutfak atölyelerinden konserlere hafta sonunuzu renklendiren etkinlikler… Güzel ve uzun bir hafta sonuna hazır mısınız?

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE
Detay

Kültür&Sanat

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE

Marilyn Monroe, Edith Piaf, Virginia Woolf ve Frida Kahlo bir gün...

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *