x

Kültür&Sanat

 

Hafta Sonu Ajandası

25.06.2018

Hafta Sonu Ajandası
   


29 Haziran Cuma 
 
ASYA
Evrencan Gündüz ve Uzaylılar
IF Performance Hall Ataşehir /  Saat 21.00 / 44 TL
Evrencan Gündüz ve Uzaylılar, 29 Haziran'da IF Performance Hall Ataşehir'de!
 
 
AVRUPA
Dave Holland, Zakir Hussain
Zorlu PSM  / Saat: 21.30 / 133.5-100-83.5-67.5 TL
Çağdaş cazın üç dev ismi aynı sahnede buluşuyor.
 
 
30 Haziran Cumartesi
 
ASYA
 
Mehmet Erdem
Moda Kayıkhane / Saat: 22.30 / 70 TL 
Mehmet Erdem, 30 Haziran'da Moda Kayıkhane sahnesinde.
 
Bütün Çılgınlar Sever Beni
Moda Sahnesi / Saat: 20.30 / 45 TL 
 
Yazan: Stefan Tsanev / Çeviren: Hüseyin Mevsim / Yöneten: Kemal Aydoğan / Oyuncular : Mert Fırat, Öznur Serçeler, Volkan Yosunlu
 
AVRUPA
 
Erkan Oğur Quartet – ShahinNovrasTrio
Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras / Saat: 19.30 / 133 – 100 – 67.5 TL
25. İstanbul Caz Festivalikapsamında efsanevi müzisyenler aynı sahnede! 
 
Ünsüz Kadınlar
Garaj Sahne / Saat: 20.00 / 56 TL 
Yazan: Sedat Demirsoy,  Yöneten: Orhan Akçay
“Bir hastane odasında başlıyor ünsüz kadınların hikayesi. Zamanı zamanın içine geçiren, her anına, kırılmasından korktuğu, kristal bir vazo gibi özen gösteren Kadının rüyasıyla... Kızının gelişiyle bir oyun dünyasına dönüşüyor küçücük hastane odası...” 
 
1 Temmuz Pazar
 
ASYA
 
 
Mural İstanbul 
Kadıköy 
 
Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen sokak sanatı festivali Mural İstanbul, bu yıl 20 Haziran-8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu sene sekizinci kez yapılaca festivalde Kadıköy’ün belirli duvarlarını boyamak için çağrılan isimler Brezilya’dan Arlin, Sırbistan’dan Artez, Hırvatistan’dan Lonac ve Türkiye’den Omeria olarak belirlendi. 
 
AVRUPA
MİLYON REGGAE FEST
MİLYON BEACH
 
Kilyos’taki Milyon Beach, 30 Haziran-1 Temmuz günlerinde bir reggae festivaline ev sahipliği yapacak. Festival kapsamında 1 Temmuz “Dünya Reggae Günü”nde de devam edecek festivalde, sahne alacak isimler şöyle: Sattas, Bosphoroots, Beton Orman Allstars: Mert Canka, Levvera, Da Proff, Orçun Leo Sünear, Başıbozuk, DJ C.Fyah, DJ Da Frogg
 
 
SİNEMA
Bu hafta vizyona giren filmlerden:
 
Bir Hint Fakirinin Olağanüstü Yolculuğu: Yazar Romain Puertolas’ın romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Unfinished Business ve Delivery Man filmlerinin yönetmenliğini üstlenen Ken Scott oturuyor. Luc Bossi’nin senaryosunu kaleme aldığı komedi, dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Dhanush, Bérénice Bejo, Erin Moriarty, Barkhad Abdi, Gérard Jugnot, Ben Miller, Abel Jafri gibi isimler yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Vincent Mathias’ın üstlendiği filmin müzikleri ise Nicolas Errèra’ya ait. Film, hiç tanımadığı babasını bulmak için yola koyulan Aja'nın maceralarını anlatıyor.
 
 
Karavan: Oscar ödüllü Helen Mirren ve 2  Altın Küre ödüllü Donald Sutherland doktorlarının dayanılmaz bakımından ve yetişmiş çocuklarından sıkılıp eski karavanlarıyla ülkeyi boydan boya geçmek üzere kaçan bir çifti oynuyor. Dikkatini kolayca kaybeden John Alzheimer hastasıdır, Ella ise kanser. The Leisure Seeker adını verdikleri eski karavanlarıyla Boston'dan Key West'e giderler. Hem neşeli hem kederli anlar yaşayan çift; hayata karşı tutkularını, birbirlerine olan sevgilerini tekrardan bu gezide hatırlar. Bu gezi sonuna kadar ilham ve sürprizlerle doludur.
 
Sicario: Day of the Soldado: Sicario 2: Soldado"da, Meksika ve Amerika sınırındaki devlet-kartel savaşı konu ediliyor. Uyuşturucu kartelleri, teröristleri ABD sınırından kaçak yollarla geçirmeye başlayınca, federal ajan Matt Graver, gizemli Alejandro’yla iletişime geçer. Ailesi bir kartel patronu tarafından öldürülen Alejandro’nun görevi, en alçakça yollarla savaşı kızıştırmaktır. Alejandro, savaşı alevlendirmek için kartel patronunun kızını kaçırır. Gizli plan ortaya çıktığında ise Graver kızın işinin bitirilmesini emreder. Sivil zayiat olarak görülmeye başlanan genç kızın kaderi, ne için savaştığını sorgulayan Alejandro'nun elinde olacaktır.
KİTAP
Mor Bir Serserinin Gezi Notları - Osamu Dazai
Her roman otobiyografiktir. Yazalar bunu kendilerinden bile saklarlar. Ancak, Japon edebiyatının aykırı yazarı Osamu Dazai, bunu kabullenerek çıkıyor kitaptaki yolculuğuna. Mor Bir Serserinin Gezi Notları’nda doğduğu Tsugaru Yarımadası’na yaptığı “hac yolculuğu” ile birlikte belleğinin patikalarında gezinmeye başlıyor. Bu gezinin notları, genç yaşta intihar eden Dazai’nin hayatındaki sert dönemeçlerden izler taşırken, gerçek ile kurgu arasında gidip gelen bir anlatıya dönüşüyor. 
 
Karmaşa ve Bir Düzen: Türkiye Cumhuriyeti –  Osman Ata Ataç
Kitap Türkiye Cumhuriyeti’nin bir devletin kuruluşu için üç şart olan bir vatan ve bu vatanın sahibi bir milleti tanımlayarak bunları milletin vatan üzerindeki egemenliğinin kurallarıyla kaynaştırabilen tek örnek olduğu teziyle başlar. Bu tez, Amerika’da büyümüş iki erkek kardeşten okullarında Türkiye Cumhuriyeti hakkında ödev hazırlanmaları istenmesi üzerine yardım istedikleri dedelerinin benzer kurtuluş savaşlarını vermiş fakat bu üç şartı yerine getiremediği için başarısız olmuş Büyük Kolombiya ve Çin Cumhuriyeti örneklerine bakmalarını istemesi öyküsü yardımı ile anlatılır. Cumhuriyetin vatan, millet ve egemenlik fikirlerinin oluşumunun anlatılmasında Dedenin ailesinden kişilerin de içinde yer aldığı gerçek öyküler ve tarihi olayların öyküleştirilmiş halleri kullanılır.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları
Detay

Kültür&Sanat

Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları

Tiyatro sezonu başladı. Yeni tiyatro oyunlarıyla bağımsız tiyatrolar ve devlet tiyatroları bir kere daha perdelerini sanata açtı.

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Vizyondaki yeni filmler, yeni çıkan kitaplar, mutfak atölyelerinden konserlere hafta sonunuzu renklendiren etkinlikler… Güzel ve uzun bir hafta sonuna hazır mısınız?

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE
Detay

Kültür&Sanat

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE

Marilyn Monroe, Edith Piaf, Virginia Woolf ve Frida Kahlo bir gün...

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *