x

Kültür&Sanat

 

Hafta Sonu Ajandası

02.07.2018

Hafta Sonu Ajandası
   


6 TemmuzCuma 
 
ASYA
Can Bonomo
Dorock XL /  Saat 22.30 / 50 TL
Can Bonomo, 6 Temmuz'da Dorock XL sahnesinde...
 
 
AVRUPA
Neyse
Cemiyet  / Saat: 21.30 / 39.5 TL
2009 yılında ilk single olarak "Yapma Meydan"ı yayınlanan grup Cemiyet’te. 
 
7 Temmuz Cumartesi
 
ASYA
 
Sulukule Gecesi
IF Performance Hall Ataşehir / Saat: 21.00 / 55 TL 
Sulukule Gecesi, 7 Temmuz Cumartesi IF Performance Hall Ataşehir sahnesinde...
 
 
AVRUPA
 
Mehmet Erdem
Jolly Joker Vadistanbul / Saat: 22.00 / 56.50-113.00-169.50 TL
Mehmet Erdem, en sevilen şarkıları ile Jolly Joker’da! 
 
 
8 Temmuz Pazar
 
ASYA
 
 
Mural İstanbul 
Kadıköy 
 
Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen sokak sanatı festivali Mural İstanbul, bu yıl 20 Haziran-8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu sene sekizinci kez yapılaca festivalde Kadıköy’ün belirli duvarlarını boyamak için çağrılan isimler Brezilya’dan Arlin, Sırbistan’dan Artez, Hırvatistan’dan Lonac ve Türkiye’den Omeria olarak belirlendi. 
 
AVRUPA
UNIQ AÇIKHAVA FİLM FESTİVALİ
Sonbahara kadar sürecek Uniq Açık Hava Film Festivali başlıyor. Açılış filmi, Guillermo del Toro’nun yönetmenliğini yaptığı ve geçtiğimiz yıl En İyi Film Oscarı’nı kapan‘Suyun Sesi’ olarak seçilmiş. İlerleyen haftalarda ‘Ladybird’, ‘Kutsal Geyiğin Ölümü’, ‘Mutu Son’ ‘Hakaret’ gibi filmler gösterilecek. Program burada. http://www.uniqistanbul.com/event/uniq-acikhava-film-festivali/?instance_id=464 
 
SİNEMA
Bu hafta vizyona giren filmlerden:
 
Jurassic World:Yıkılmış Krallık: İlk filmde yaşanan facianın ardından, Claire’in parkı yönetirken birer market ürünü gibi gördüğü dinozorlara olan bakış açısı değişir ve "Dinozor Koruma Grubu" isimli bir organizasyon kurar. Amacı; aktif bir yanardağın harekete geçtiği adada yaşayan dinozorları adadan çıkarmanın bir yolunu bulmaktır. Claire, bu tehlikeli ve zor görevi yerine getirebilmek için de dinozorlara karşı baskınlığını kanıtlamış olan tanıdığı tek kişiden, Owen Grady'den yardım ister. İkilinin bir kurtarma görevi amacıyla gittikleri adada ise her şey sarpa saracaktır...
 
Ant-Man ve Wasp: Ant-Man ve Wasp, hem iyi bir baba hem de süper kahraman olan Scott Lang’ın geçmişindeki sırları çözmek için Wasp ile işbirliği yaparak verdiği mücadeleyi konu ediyor. Scott Lang, Yenilmezler'in savaşında yer almanın sonuçları ile hem bir süper kahraman, hem de bir baba olarak boğuşmaktadır. Hayatının iki yanını da dengede tutmaya çalışan Scott hem iyi bir baba, hem de sorumluluk sahibi kahraman Ant-Man olmak için çabalarken, Hope van Dyne ve Dr. Hank Pym acil bir görevle kapısını çalarlar. Scott bir kez daha kostümünü giymeli ve Wasp ile işbirliği yaparak geçmişindeki sırları çözmek için işe koyulmalıdır.
 
Zama: Güney Amerika'da doğan ve İspanyol Kraliyeti'nin bir görevlisi olan Zama, kraldan bir terfi mektubu beklemektedir. Fakat mektup hiçbir zaman gelmez. Mektubu beklerken her şeyini kaybettiğini fark eden Zuma, tehlikeli bir haydut avına girmeye karar verir. Evinden uzak topraklarda giriştiği macera sonucu tutuklanan Zama idama mahkum edilir. Artık tek amacı hayatta kalmaktır.
 
KİTAP
Evdeyken Deplasmanda: Güzel Oyun - Karl Ove Knausgaard, Fredrik Ekelund
Rusya’nın maçını izlerken Dostoyevski geliyor mu aklına? İngiltere’yi izlerken Jane Austen? Bu ülkelerin maçlarını izlerken onları neyin nitelediği konusunda bir düşüncem var, ama sanki edebiyatları buraya ait değil, belki bunun nedeni edebiyatın, ülkesine karşın yaratılmış olmasıdır. Bu çelişki, yazarı ülkesinin temsilcisi olarak görmeyi olanaksızlaştırıyor, futbol öyle değil, orada ikircim yok, bu da iyi, gerekiyor bize.
 
Tristessa –  Jack Kerouac
Yıl 1955, Meksika. Tavukların, horozların belanın kol gezdiği tekinsiz bir muhit. Barakadan hallice evler, tarifsiz eğlenceler ve yerlere serilerek noktalanan geceler. Yaşamın rutin perdesini delip de geçmek için başvurulan maddelerin etkisininde akıp giden serüvenler. Kerouac, Türkçede ilk defa yayımlanan ve en duygusal metinlerinden biri olan Tristessa’da aşkın peşinden gidiyor ama burada olan her şey, içinde zıddını barındırıyor ve mana arayışı maddeye, aşkın yolu ölüme, ölümün yolu yaratıya çıkıyor. Kerouac, genç ve marazlı bir kadına, Tristessa’ya tutuluyor. Kelimeler aşkla, hazla, ilhamla çağlıyor, ama kimse kimseye dokunmuyor; sevgi, bastırıldıkça çoğalıyor. Kerouac, aşkın ışığında kendini arıyor ve zihni, yüreğinin atışıyla çavlan misali şahlanıyor. Bir tutkunun ilanı, bir aşk şarkısı: Yaşama ve ölüme, Meksika’nın efsunlu göklerine, küçük sevinçleri ve büyük dertleriyle şu koca gezegeni arşınlayan yolcuların her birine, bize.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları
Detay

Kültür&Sanat

Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları

Tiyatro sezonu başladı. Yeni tiyatro oyunlarıyla bağımsız tiyatrolar ve devlet tiyatroları bir kere daha perdelerini sanata açtı.

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Vizyondaki yeni filmler, yeni çıkan kitaplar, mutfak atölyelerinden konserlere hafta sonunuzu renklendiren etkinlikler… Güzel ve uzun bir hafta sonuna hazır mısınız?

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE
Detay

Kültür&Sanat

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE

Marilyn Monroe, Edith Piaf, Virginia Woolf ve Frida Kahlo bir gün...

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *