x

Kültür&Sanat

 

Dünya Kupası Heyecanına Yakışır Filmler

04.07.2018

Dünya Kupası Heyecanına Yakışır Filmler
   

 
Dünya Kupası heyecanına kendini kaptırıp futbola doyamayanların imdadına Netflix yetişiyor. Belgesellerden filmlere, meşin yuvarlak etrafında dönen pek çok yapım Netflix’te sizi bekliyor. 
Bir de hatırlatma: İtalyan futbol devi Juventus’un zirve yolculuğunu anlatan yapımın tadı damağında kalanlar; ikinci sezon 6 Temmuz’da başlıyor. 
 
 
 
Gerçekleri ekrana getiren belgeseller
• Antrenör!. Perde arkasında olanları konu alan bu spor belgeseli, bir sezon boyunca üç genç, profesyonel futbol antrenörünün kariyerlerini takip ediyor.
• Daima Saf. Beitar Jerusalem futbol kulübüne iki Müslüman futbolcunun katılmasının neden olduğu sansasyon, İsrail'de tartışmalara yol açıyor.
• Yasak Oyunlar. Justin Fashanu’nun gerçek hikayesi. Eşcinsel olduğunu açıklayan ilk ve tek profesyonel futbolcu Justin Fashanu'nun trajik ve gerçek öyküsü.
En heyecanlı filmler
• Şampiyon Danimarka. Son anda Avrupa Şampiyonası'na katılan Danimarka’nın hocası, hazırlıksız oyuncularını şekle sokmak için çalışmaya koyulur.
• Çıplak Ayaklı Rüya. Güney Koreli eski bir futbolcu, genç bir ülke olan Doğu Timor'a giderek fakir çocuklara futbol oynamayı öğretir.
• Kutsal Takım. Genç bir rahip, futbol turnuvasını kazanıp manastırlarının otele dönüştürülmesini önlemek için beceriksiz keşişlerden kurulu bir takıma antrenörlük yapar.
Dizi maratonu başlasın
• Thunder 21. Montreal'deki bir futbol takımının oyuncuları ve antrenörleri yıldızlık hayallerinin peşinde koşuyor. Ancak hayatları aşk, korku, tutku ve şiddetle dolup taşıyor.
• Premier Lig’in Efsaneleri. Belgesel dizisi, bu seçkin futbol ligini bugünkü haline getiren futbolcularla yapılmış samimi sohbetlerden oluşuyor.
• The Real Football Factories. Futbol holiganlığının rahatsız edici tarihini inceleyin. Ayrıca amansız rekabetlerinin ve en sert kavgalarının hikayesini gerçek holiganlardan dinleyin.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları
Detay

Kültür&Sanat

Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları

Tiyatro sezonu başladı. Yeni tiyatro oyunlarıyla bağımsız tiyatrolar ve devlet tiyatroları bir kere daha perdelerini sanata açtı.

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Vizyondaki yeni filmler, yeni çıkan kitaplar, mutfak atölyelerinden konserlere hafta sonunuzu renklendiren etkinlikler… Güzel ve uzun bir hafta sonuna hazır mısınız?

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE
Detay

Kültür&Sanat

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE

Marilyn Monroe, Edith Piaf, Virginia Woolf ve Frida Kahlo bir gün...

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *