x

Kültür&Sanat

 

Müzik Tutkunlarına En İyi Müzik Belgeselleri

27.07.2018

Müzik Tutkunlarına En İyi Müzik Belgeselleri
   

Yaz mevsimi müzik festivalleri zamanı demek. İstanbul Caz Festivali henüz bitti, TrakyaFest ve Zeytinli Rock Festivali ufukta… Evde de festival modunu sürdürmek, sevdiği müzisyenlerin hikayelerine kapılmak isteyen müzik tutkunları için Netflix, müzik belgeselleri listesi hazırladı. Listede herkese hitap edecek yapımlar var.

 
 
 
 
 

Biggie and Tupac
İngiliz belgesel yapımcısı Nick Broomfield, rap yıldızları Tupac Shakur ve Biggie Smalls'ın cinayetlerini araştırır ve bu süreçte birçok sürprizle karşılaşır.

 
 
 
 
 

What We Started
DJ’ler ve müzik dünyasının oyuncuları sizi sahne arkasını keşfetmeye çağırıyor. Belgesel, müzik sektörüne içeriden bir bakış sunuyor.

 
 
 
 
 

Hip-Hop’un Hikayesi
Ünlü rapçiler, DJ'ler ve müzik dünyasının patronlar, Bronx'un bodrum katlarından listelerin en üstlerine tırmanan hip-hopun gelişiminin izini sürüyor.

 
 
 
 
 

Gaga: Five Foot Two
Lady Gaga'yı yeni albümünü çıkarırken, Super Bowl devre arası gösterisine hazırlanırken ve hem fiziksel hem de duygusal zorluklarla yüzleşirken izleyin.

 
 
 
 
 

Michael Jackson’s This Is It
Belgesel, Michael Jackson'ın 50 gösterilik bir turneye hazırlanırken zamansız ölümüyle son bulan hayatının son günlerini ekrana getiriyor.

 
 
 
 
 

Sinatra: Ya Hep Ya Hiç
Arkadaşları, ailesi ve iş arkadaşlarının anılarını anlattıkları bu belgesel dizisi, efsanevi şarkıcı Frank Sinatra'nın hayatını ve yeteneğini gözler önüne seriyor.

 
 
 
 
 

What Happened, Miss Simone?
Efsanevi şarkıcı ve aktivist Nina Simone'un hikayesi daha önce hiç duyulmamış konser kayıtları, değerli arşiv çekimleri ve şarkılar eşliğinde anlatılıyor.

 
 
 
 
 

Bowie: The Man Who Changed the World
Onu iyi tanıyanlarla yapılan söyleşiler aracılığıyla David Bowie'nin müzik, sanat ve kültür üzerindeki müthiş etkisine tanıklık edin.

 
 
 
 
 

Foo Fighters: Back and Forth
Demo kasetlerinden 2011 albümleri "Wasting Light"ın hazırlanmasına kadar Foo Fighters'ın tüm geçmişi bu yapımda.

Sufi Ruhu: İslam’ın Mistik Müziği
Tarihçi William Dalrymple sufizmin merkezinde yer alan müziği ve dansı mercek altına alarak müzik ve tasavvuf arasındaki bağlantıyı araştırıyor.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Konserler, oyunlar, sergiler, vizyon filmleri ve yeni kitaplar ile hafta sonu önerilerimize göz atın.

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Mutlu bir hafta sonu dileriz

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Mutlu bir hafta sonu dileriz

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *