x

Kültür&Sanat

 

Hafta Sonu Ajandası

08.10.2018

Hafta Sonu Ajandası
   

12 Ekim Cuma Konserleri 

Ömer Faruk Tekbilek Ensemble
CRR Konser Salonu – 20.00 

Ömer Faruk Tekbilek Ensemble, yeni albümü ‘’Love is My Religion’’ ile 12 Ekim akşamı CRR’de...


Yüzyüzeyken Konuşuruz
Dorock XL – 22.30 

Yerli alternatif sahnenin sevilen gruplarından Yüzyüzeyken Konuşuruz, Kadıköy’de. 

Bir İnsanı Sevmekle Başlar Her Şey
Tatavla Sahnesi – 20.30 

Sait Faik’in peşinde Sotiri, kalbinde Eleni, yanı başında Orhan Veli, düşlerinde Panço, bir elinde kalem kâğıt, bir elinde rakı kadehi, ayaklarının dibinde  kum, balık, martı ve gözlerinde insan sevgisi…Kara Kutu oyuncularıyla bir kez daha seyirciyle buluşuyor Sait Faik. 
Yazan: Sait Faik Abasıyanık /  Oyunlaştıran: Jale Sancak / Yöneten: Egemen Sancak / Oyuncular: Egemen Sancak, Ozan Elaltunterin, Emir Baran Sezginer

13 Ekim Cumartesi 
Moda ve Müzik Festivali
Küçükçiftlik Park – 13.00 

Türkiye’nin ilk dress-code’lu festivali olma özelliğine sahip Moda ve Müzik Festivali, modanın görsel gücüyle, müziğin işitsel gücünü aynı çatı altında buluşturuyor.  Multiworks’ün düzenlediği Moda ve Müzik Festivali, ilk yılında “Vintage” temasıyla gerçekleşecek.  Festival konserleri: Ceylan Ertem / Seyyal Taner & Kurtalan Ekspres / Hey! Douglas / Kolektif İstanbul / Flapper Swing

Sound Ports Istanbul / Midnight Session
Babylon – 13-14 Ekim 

Sound Ports İstanbul festivali, “Empower One Another” teması ile 13-14 Ekim’de Bomontiada’da! Empower One Another teması ile yaratıcı endüstrilerin farklı kollarına ve alt kültürlerine yer veren Sound Ports İstanbul çok sesliliği kutluyor. 


Bu hafta vizyona giren filmlerden: 
Kings

Deniz Gamze Ergüven yönetmenliğindeki filmin başrollerinde Halle Berry, Daniel Craig, Kaalan Walker yer alıyor. Gerçek bir olaydan uyarlanan “Kings”, 1992 yılında Afrikalı kökenli ABD vatandaşı Rodney King’i darp eden polislerin serbest bırakılmasıyla başlayan Los Angeles olaylarını konu ediniyor. 

Papillon
Haksız yere cinayetten hüküm giymiş olan Henri 'Papillon' Fransa’nın kötü ünüyle tanınmış yüksek bir hapisanesine sevk edilir. Burada tanıştığı Dega, koruma karşılığında arkadaşının hapishane kaçışını finanse etmeyi kabul eder. İkili arasında ilginç bir arkadaşlık başlar. 

El Royale'de Zor Zamanlar
Karanlık geçmişleri olan 7 yabancı Tahoe Gölü’ndeki yıkık bir otel olan El Royale otelinde bir araya gelir ve geçmişleriyle yüzleşir. 

Kitap önerileri
İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman

Neil Gaiman, eserlerinde fantastik diyarlar yaratırken kadim mitolojilerden her zaman ilham alan bir yazar olmuştur. Şimdi ise dikkatini bu diyarların kaynağına yöneltiyor ve destansı kuzey masallarını kendine has üslubuyla anlatıyor.

Elimde Viyoletler Beklenen Sevgili - Selim İleri
Türk edebiyatının ustalarından Selim İleri’den duymak, hissetmek isteyenler için enfes bir beste! Elimde Viyoletler / Beklenen Sevgili, bir ayna; mektuplar kâğıda döküldükçe aynanın içi açılıyor, sonrasında ortaya son derece kişisel ve cesur bir metin çıkıyor. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları
Detay

Kültür&Sanat

Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları

Tiyatro sezonu başladı. Yeni tiyatro oyunlarıyla bağımsız tiyatrolar ve devlet tiyatroları bir kere daha perdelerini sanata açtı.

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Vizyondaki yeni filmler, yeni çıkan kitaplar, mutfak atölyelerinden konserlere hafta sonunuzu renklendiren etkinlikler… Güzel ve uzun bir hafta sonuna hazır mısınız?

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE
Detay

Kültür&Sanat

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE

Marilyn Monroe, Edith Piaf, Virginia Woolf ve Frida Kahlo bir gün...

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *