x

Kültür&Sanat

 

​Hafta Sonu Ajandası

15.10.2018

​Hafta Sonu Ajandası
   

19 Ekim Cuma Konserleri 
 
Halil Sezai
Jolly Joker Beyoğlu – 22.00 
Halil Sezai, "Ervah-ı Ezel" albümü ve hit parçalarıyla 19 Ekim'de Jolly Joker Beyoğlu sahnesinde...
 
 
Can Bonomo
Dorock XL – 22.30 
Can Bonomo, en sevilen şarkılarıyla Kadıköy sahnesinde...
 
Kapıcı
GRİ Sahne – 20.30 
Nobel ödüllü Harold Pinter’ın başyapıtlarından Kapıcı, seyircisiyle buluşuyor.
Çeviren: Mehmet Zeki Giritli / Yöneten: Seda Yüz / Oynayanlar: Çağatay Çatal, Mehmet Zeki Giritli, Ümit Doğan
 
20 Ekim Cumartesi 
 
Mark Kozelek Of Sun Kil Moon
Zorlu PSM – 20.30 
Amerikan folk rock yıldızı Mark Kozelek, hayranlarıyla indie ve folk rock dolu muheşem bir gecede buluşmak için 20 Ekim’de Zorlu PSM’de!
 
Barış Demirel–Barıştık Mı
Salon İKSV – 22.30 
İstanbul alternatif müzik sahnesinin umut vadeden trompetçisi Barış Demirel, 20 Ekim'de Salon İKSV'de. 
 
Üçü Bir Arada
Mall of İstanbul MOİ Sahne – 20.30
Üçü Bir Arada, diyor ki kadınlar eşitlik ararken aslında erkekler de 1-0 galip başlamadı. Oyun erkeklerin hayatla maçını ve okulda, işte, kavgada, yatakta; girdiği her maçta skordan skora koşmak zorunda bırakılan erkekliğin türlü hallerini anlatıyor.
Yazan: Yunus Emre Gümüş / Yönetmen: Engin Alkan / Oyuncular: Cem Davran, Celil Nalçakan, Onur Özaydın 
 
Kadın Kafası
Profilo KM Küçük Salon – 20.30 
Oyun, kadınların gücünü ve hayattaki gerekliliklerini naif ve esprili bir dille anlatıyor. Yazan ve Yöneten: İrfan Kangı  / Oyuncular: Melda Gür, Merve Sevi, Ebru Karanfilci, Duygu Şen ve İrfan Kangı
 
21 Ekim Pazar 
 
Artin90- Güvertede / On Board
GaleriBu
Galeri Bu 2019 sezonuna Ankara'dan 3 sanatçı Aslı Kutluay, Ahmet Güven ve Aslı Gibidir'in kurduğu bağımsız çağdaş sanat insiyatifi "Artin90" ın Güvertede / On Board" sergisiyle merhaba diyor.
 
Rus Avangardı. Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek
Sakıp Sabancı Müzesi
Sabancı Holding katkılarıyla 18 Ekim 2018’de kapılarını açan “Rus Avangardı. Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek” sergisi, 20. yüzyılın başında, Rusya ve dünya tarihinin dönüm noktalarıyla ivme kazanan ve şekillenen Rus Avangardı’nın sanat tarihindeki zengin yerini kapsamlı bir seçkiyle yansıtıyor. Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirilecek sergide, gelişim çizgisiyle ve Batı sanatının avangart akımlarıyla kurduğu farklı ilişkiyle özgün bir konuma sahip olan Rus Avangardı, dönemini yansıtan 500’ün üzerinde eserle temsil ediliyor.
 
Bu hafta vizyona giren filmlerden: 
Ay'da İlk İnsan
En İyi Yönetmen Oscar’ına layık görülen Damien Chazelle'in yönetmen koltuğunda oturduğu yapımın başrolün Ryan Gosling üstleniyor. Ay’da İlk İnsan, astronot Neil Armstrong'un NASA temelli aya gidiş görevini konu ediyor. 
 
Bir Yıldız Doğuyor
Filmin başrolünü Lady Gaga ile paylaşan Bradley Coooper, aynı zamanda yönetmen koltuğunda oturuyor. Jackson Maine, kariyerinde düşüş gösteren bir müzisyendir. Kız arkadaşı Ally’nin müzik yeteneğinin keşfedilmesi için çalışan ve daha sonra onun gölgesinde kalan Jason eski başarısına yeniden dönmeye çalışır. 
 
Tuzdan Kaide
Ölümsüz olan genç bir kadın, otuzlu yaşlarındayken hamile olduğunu öğrenir. Hayatını değiştirecek bu haberi öğrendiğinde ölmek üzere olan ikiz kız kardeşini aramaya başlar. Filmin senarist ve yönetmenliğini Burak Çevik üstleniyor. 
 
Kitap önerileri
Yürüyen Kelimeler - Eduardo Galeano
Zamanın ve mekânın içinden devşirilmiş, Latin Amerika’nın bilinç örgüsünü oluşturan düşler, efsaneler ve anekdotlarla örülü Yürüyen Kelimeler, Eduardo Galeano tarafından yaratılan dünyaya sayısız pencere açan bir yol haritası. Kapağını kapattığınızda bile uzun süre sizi büyülemeye devam edecek çarpıcı bir eser.
 
Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları-Hava - Buket Uzuner
Buket Uzuner, iklim değişikliğinin neden olduğu tabiat felaketlerinin sürdürülebilir temiz enerji çözümleriyle engelleneceğini savunan, hayvan, çocuk, kadın ve çevre hakları destekçisi kadın gazeteci Defne Kaman karakteriyle edebiyata bir iz düşüyor. Yazar, okuru binlerce yıllık kadim Kam geleneğimizin insanı tabiattaki tüm diğer canlılarla eşit kabul eden özünü hatırlamaya davet ediyor.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları
Detay

Kültür&Sanat

Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları

Tiyatro sezonu başladı. Yeni tiyatro oyunlarıyla bağımsız tiyatrolar ve devlet tiyatroları bir kere daha perdelerini sanata açtı.

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Vizyondaki yeni filmler, yeni çıkan kitaplar, mutfak atölyelerinden konserlere hafta sonunuzu renklendiren etkinlikler… Güzel ve uzun bir hafta sonuna hazır mısınız?

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE
Detay

Kültür&Sanat

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE

Marilyn Monroe, Edith Piaf, Virginia Woolf ve Frida Kahlo bir gün...

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *