x

Kültür&Sanat

 

Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları

26.10.2018

Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları
   

Tiyatro severler uzun bir yazın ardından nihayet sevdikleri tiyatro salonlarına, sahnelere kavuştular. 2018 tiyatro sezonunda geçen sezonun gözde oyunlarına yenileri eklendi. İşte, sezonun merakla beklenen yeni oyunları. 

Kader Can, BAM Tiyatro
Oyuncu, yazar ve yönetmen Murat Mahmutyazıcıoğlu, uzun zamandır beklenen yeni oyunu Kader Can ile BAM Tiyatro sahnesinde. Mahmutyazıcıoğlu Kader Can ile erkeklik mevzularını mercek altına alıyor. Tek kişilik oyunda sahnede Deniz Karaoğlu var. 

Fotoğraf51, Craft Tiyatro
DNA yapısının anlaşılması için eşsiz çalışmalar yapan bilim insanı Rosalind Franklin’in hikayesini anlatan Fotoğraf51’in yönetmen koltuğunda Hira Tekindor oturuyor. Oyunun kadrosunda Funda Eryiğit, Edip Tepeli, Cenk Avnayım, Barış Arman, Bahadır Efe ve Orçun Soytürk var. 

Cadı Avı, Kadıköy Emek Tiyatrosu 
Cadı Avı, Engin Alkan’ın Shakespeare’in ‘Venüs ile Adonis’ şiirinden uyarlayıp yönettiği, aynı zamanda müziklerini de bestelediği müzikal bir oyun. Cadı Avı’nın oyuncu kadrosunda Ayşegül Sünnetçioğlu, Emre Yetim, Mert Arat, Pınar Yıldırım, Sitare Akbaş yer alıyor. 

Nihayet Makamı, Altıdan Sonra Tiyatro
2018-2019 kış sezonunda Altıdan Sonra Tiyatro 20. sezonunu, Kumbaracı50 ise 10. yılını kutluyor. Ekibin yeni sezon için hazırladığı dört yeni oyundan ilki olan Nihayet Makamı’nın yazar ve yönetmen koltuğunda Burçak Göllü var. Oyun, 1918 yılının İstanbulunda, bir zamanların şöhretli kadın şairi Şehvâr Hanım’ın yalnız hayatının eski hizmetçisi Sabriye’nin ziyaretiyle değişmesini anlatıyor. 

Don Kişot, Baba Sahne
Şevket Çoruh’un kurduğu Baba Sahne, yeni sezonu Mihail Bulgakov uyarlaması Don Kişot ile karşılıyor. Emrah Eren’in yönettiği oyunda Don Kişot’u Ozan Güven, Sancho Panza’yı Günay Karacaoğlu canlandırıyor.  

Dogville, Versus Tiyatro 
Danimarkarlı aykırı yönetmen Lars von Trier’nin efsanevi filmi Dogville, Kayhan Berkin yönetiminde tiyatro sahnesinde… Versus Tiyatro’nun dokuzuncu yapımı olan oyunun Trier’nin tek mekanda geçen üç saatlik filmini nasıl yorumladığı büyük merak konusu.   

Zengin Mutfağı, DasDas
Yeni sezonda dört yeni projeyi sahnelemeye hazırlanan DasDas cephesinde heyecan verici haberler var. Şener Şen, DasDas’ın yeni oyunu Zengin Mutfağı ile sahnelere geri dönüyor. Usta oyuncu, Zengin Mutfağı’nın Lütfü Usta karakterini tiyatro ve beyazperde için daha önce de canlandırmıştı. 

Kaldırım Serçesi, İstanbul Devlet Tiyatrosu
İstanbul Devlet Tiyatrosu, bir zamanlar Gülriz Sururi’nin oyunculuğuyla efsaneleşen Kaldırım Serçesi’ni yeniden sahneliyor. Edith Piaf’ın hayatını anlatan oyunda, Piaf’ı bu sefer Tülay Günal canlandırıyor.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Vizyondaki yeni filmler, yeni çıkan kitaplar, mutfak atölyelerinden konserlere hafta sonunuzu renklendiren etkinlikler… Güzel ve uzun bir hafta sonuna hazır mısınız?

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE
Detay

Kültür&Sanat

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE

Marilyn Monroe, Edith Piaf, Virginia Woolf ve Frida Kahlo bir gün...

​Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

​Hafta Sonu Ajandası

Mutlu bir hafta sonu dileriz.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *