x

Kültür&Sanat

 

Hafta Sonu Etkinlikleri

09.03.2017

Hafta Sonu Etkinlikleri
   

10 MART CUMA
Asya  

Neşet Ruacan Trio
Living Room-Kadıköy / Saat 22.00 / Bilet: 34 TL

Neşet Ruacan Band’in bu performansında sahnede caz müziğin önde gelen isimlerinden, Şenova Ülker ve Yahya Dai’nin bu güne özel repertuvarını ve performansını izleme şansı bulacaksınız.

Zamanın Durduğu An
Öykü Sahne / Saat: 20.30 / Bilet: 34 TL

Pulitzer Ödüllü ünlü oyun yazarı Donald Margulies, Zamanın Durduğu An’da, Ortadoğu’daki savaşın ve terör olaylarının dehşetini belgeleyen gazeteci bir çiftin hayatını mercek altına alıyor. Yöneten: Tufan Karabulut / Oynayanlar: Burcu Alp, Tufan Karabulut, Arda Kavaklıoğlu, Gümeç Alpay
 
Avrupa

Son Feci Bisiklet
Salon İKSV / Saat 22.00 / Bilet: 45TL

Ankara çıkışlı indie grubu Son Feci Bisiklet, 10 Mart'ta Salon İKSV'de müzikseverlerle buluşuyor.

Kaplan Sarılması
TOY İstanbul / Saat: 20.30 / Bilet fiyatı: 55 TL

Yapay, teknolojik, şekilsel bir odada, oraya ait olmayan bir kadının kendini var etme çabasıyla başlayan, gülünç ama durum içinden çıkılamaz bir hal alınca kadının bu suniliği reddedip yalnızlığında, aidiyetsizliğinde var olmayı seçmesiyle dramatik bir tarafa yönelen, oyunun yönetmeni Bahar Kerimoğlu; oyuncular, Şebnem Bozoklu ve Kerem Fırtına.

11 MART CUMARTESİ
Asya

Yeni Türkü
Kadıköy Sahne / Saat: 22.30 / Bilet fiyatı: 59 TL

Derya Köroğlu, Erkin Hadimoğlu, Serdar Barçın ve Furkan Bilgi, Şimdi ve Sonra adlı son albümdeki yeni parçaların yanı sıra klasik Yeni Türkü repertuvarı ile Sahne’de.
 
39 Basamak
Caddebostan Kültür Merkezi / Saat: 20.30 / Bilet: 78.50 TL- 56 TL

Alfred Hitchcock tarafından filme çekilen gerilimi ve mizahı bol Patrick Barlow romanı 39 Basamak, Mehmet Birkiye yönetmenliğinde, oyuncular Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık ile sahneleniyor.
 
Avrupa

Türkiye Drone Ligi 1.Etap Partisi
360 İstanbul / Saat: 22.00 / Bilet: 45 TL

Drone Ligi 1.Etap Partisi, 360 İstanbul'da eğlenceye davet ediyor. TDL'nin ilk yarışının kutlamaları TDL Party, DJ Tarkan ve Top 1 Musica DJ’leri Kimmy Baxter, Fermanz ile Beyoğlu’nun tarihi dokusuna ayrı bir renk katan ve manzarasıyla büyüleyen 360 İstanbul’da gerçekleşecek.
 
Frankenstein
Zorlu Performans Sanatları Merkezi / Saat: 20.30 / Bilet: 67 TL

Geçen sezona damga vuran, SAKM Birim Sahne bünyesinde "20. Yıl Oyunu" olarak sahnelenenen "Frankenstein", yeni sezonda da sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Yöneten: Şakir Gürzumar Oyuncular: Cansel Elçin, Deniz Uğur, Yılmaz Gruda, Engin Gürmen, Merve Erdoğan, Batuhan Pamukçu, Ömür Kayakırılmaz, Burcu Görek, Ozan Akif Serman, Nalan Deliormanlı, Şahin Adıgüzel, Feride Ceyda Elkaya, Ali Keçeli ve Kerem Alışık
 
12 MART PAZAR
Asya

Masterpiece - Tekne
Masterpiece Bostancı / Saat: 17.20 / Bilet: 75 TL

Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde, sonunda kendinizi bile şaşırtacak yağlıboya tablolar yapabilirsiniz. Daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok, hatta yapmamışsanız çok daha keyifli olabilir. Masterpiece bir resim kursu değil, resim ile dolu geçireceğiniz bir keyif seansı sunuyor.

Avrupa

Sine Qua Non // Olmazsa Olmaz
Ekavart gallery   

Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı 25. yıl etkinlikleri kapsamında, 25 erkek sanatçının kadınlara ithaf ettikleri resim, heykel, video art gibi farklı disiplinlerden oluşan yapıtları 7-31 Mart tarihleri arasında Ekavart Gallery’de izleyiciyle buluşuyor.
 
SİNEMA
Bu hafta vizyona giren filmlerden: 

Neruda: Yönetmenliğini ünlü Şilili yönetmen Pablo Larraín’nin üstlendiği filmin başrollerini Gael García Bernal, Luis Gnecco ve Alfredo Castro paylaşıyor.
Neruda, 1940’larda Komünist Parti’ye katılmak için kendi ülkesinde bir kaçak haline gelen, Nobel ödüllü ünlü Şilili şair Pablo Neruda’nın peşine düşen bir müfettişi konu ediniyor. Müfettiş Óscar Peluchonneau ile Pablo Neruda arasındaki kovalama şairane bir dille anlatılıyor.

Kong - Kafatası Adası: King Kong efsanesinin köklerine inen Kong: Skull Island filmi, efsanevi gorilin tarihine bir bakış sağlıyor. Keşifçilerden ve askerlerden oluşan bir ekip, Pasifik'te keşfedilmemiş bir adaya gider fakat efsanevi Kong da dahil olmak üzere canavarların alanına girdiklerinden haberleri yoktur.
Filmin yönetmen koltuğunda Jordan Vogt-Roberts otururken, başrollerini Oscar ödüllü Brie Larson, Tom Hiddleston ve Toby Kebbell üstleniyor.

Neşeli Dalgalar - Dalgamanya: Sevilen animasyon Neşeli Dalgalar bu kez Henry Yu yönetmenliğinde Cody, Tavuk Joe ve Lani'nin en çılgın macerasını anlatıyor.
 
KİTAP
Taş Kavşak- Jim Dodge
“Harry Potter’dan Önce Taş Kavşak Vardı”
 
Amerikan’ın az ama öz yapıt veren edebiyat hazinesi Jim Dodge’dan unutulmayacak bir macera kitabı. Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter serilerini sevenler bu fantastik kitaba bayılacaklar.

Yalnızlık Kime Benzer – Semih Gümüş
Yalnızlık Kime Benzer, Semih Gümüş’ün ikinci romanı. Romanın adsız kahramanı, bir odaya kapanmış, biten bir aşkın peşinde düşünsel bir yolculuğa çıkıyor. Bireysel sorunların, geride kalmış aşkın bıraktığı acıların anılarına edebiyat düşüncesi eşlik ediyor. Düşsel yolculuğuna yalnızlığını paylaşacağı yazarları, Beckett’ı, Paz’ı, Musil’i, Bernhard’ı konuk ediyor. Kendine yakın bulduğu roman kahramanlarıyla buluşuyor. Bütün bu yazarların ve kurmaca kişilerin izinde kendi yaşamına ait işaretler arıyor. Yalnızlık Kime Benzer, yalnızlığa çekilmiş kahramanının yaşadıkları yanında, benzerine az rastladığımız kurgusuyla da üstünde durmaya değer.
 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Klima Mevsimine Dikkat
Detay

Kültür&Sanat

Klima Mevsimine Dikkat

Bilinçsiz klima kullanımı hem sağlığa hem de ekonomiye zararlı.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *