x

Kültür&Sanat

 

David Lynch: The Art Life

28.03.2017

David Lynch: The Art Life
   

Türkiye’de ilk kez 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında Şubat ayında gösterime giren film, yeniden vizyonda.

ABD ve Danimarka ortak yapımı "David Lynch: The Art Life" adlı belgesel film, izleyiciyi, 4 Oscar adaylığı bulunan efsanevi yönetmen David Lynch’in, çocukluk hayatından sanatla tanışma dönemine doğru bir yolculuğa çıkarmayı amaçlıyor. Jon Nguyen ve Rick Barnes’in yönetmenliğini yaptığı film, ayrıca sinema tarihine pek çok eşsiz başyapıt bırakan kült yönetmenin bilinmeyen anlarına da tanıklık ettiriyor. 

Filmde David Lynch, hayatının yaratıcı yıllarına samimi bir yolculuğa çıkıyor. Amerika’da küçük bir kasabadaki çocukluğundan itibaren takip ederek sinemanın en gizemli yönetmenlerinden birinin şekillendirilmesine yardımcı olan olayları anlatıyor. Film, Lynch'in kendi sanatının, müziğinin ve erken dönem filmlerinin içine giriyor, benzersiz dünyasının karanlık köşelerine ışık tutuyor ve izleyicilerin onu daha iyi anlamasını sağlıyor.

24 Mart’ta yeniden gösterime giren filmi hala görmediyseniz 31 Mart tarihine kadar Beyoğlu Pera ve Kadıköy Moda sinemalarında David Lynch: The Art Life seanslarını kaçırmayın. Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

90’ların sonunda David Lynch’in asistanlığını da yapan yönetmen Jon Nguyen’den Lynch’le ilgili bir not: “Kamerayı görünce rol kesen tiplerden değil o. Anladım ki, tüm gününü sabahtan akşama kadar stüdyoda geçiren biri. Bu, çocukluğundan beri böyleymiş, stüdyoda hiç durmadan çalışırmış. Tüm hayatı bundan ibaret, o tam bir sanatçı.”

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Klima Mevsimine Dikkat
Detay

Kültür&Sanat

Klima Mevsimine Dikkat

Bilinçsiz klima kullanımı hem sağlığa hem de ekonomiye zararlı.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *