x

Kültür&Sanat

 

Hafta Sonu Etkinlikleri

06.04.2017

Hafta Sonu Etkinlikleri
   

7 NİSAN CUMA
 
ASYA 

Mehmet Erdem Konseri
Kadıköy Sahne  / Saat 22.30 / 56.00 TL
 
Mehmet Erdem hayranlarını sürpriz düetler ve cover şarkılar bekliyor.
 
Ben Çağırmadım
Kadıköy Haldun Taner Sahnesi / Saat: 20.30 / 18.00 TL  
 
Yazacağı yeni romana konu arayan Mithat, o akşam yakın dostlarını ve doğaüstü yetenekleriyle etrafta ün salmış Madam'ı akşam yemeğine davet eder. Mithat'ın amacı hem mesleğine dair biraz gözlem yapmak hem de misafirleri ile keyifli bir akşam geçirmektir. Ancak işler hiç beklenmedik bir şekilde ilerler. Mithat ve karısı Leyla için, o akşamdan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Yazan    : Noel Coward / Çeviren: Reşiha Vafi / Yöneten: Engin Gürmen
 
AVRUPA
 
Tantana Records: Derdiyoklar
Salon İKSV / Saat: 21.30 / 35.00 TL 
 
Derdiyoklar’ın sahnede atlayıp zıplamaları, ayakla gitar, burunla klavye çalmaları, öncesinde sahne alacak Eskiz’in enerjik performansı ve Yıldıztozu’nun yaratıcı şarkı sözleriyle, sıra dışı bir rock’n roll gecesi!
 
Bunu Ben De Yaparım!
DOTKANYONDA / Saat: 21.00 / 70.00 TL

Dot’un 2016 sezonunda sahneye koyduğu İngiliz Yazar Nicky Hornby‘ın kalemiyle hayat bulan ve sezonun en iyi oyunlarından Bunu Ben De Yaparım 7, 8 ve 26 Nisan tarihlerinde DotKanyonda sahnesinde. Yöneten: Serkan Salihoğlu / Çeviren: Melisa Kesmez, Serkan Salihoğlu / Oyuncu: İbrahim Selim
 
8 NİSAN CUMARTESİ
 
ASYA
 
Mor ve Ötesi Konseri
Dorock XL / Saat: 22.00 / 50.00 TL

Rock müzik grubu mor ve ötesi 8 Nisan'da Dorock XL sahnesinde hayranlarıyla buluşuyor.

Dönüşüm
Altkat Sanat / Saat: 20.30 / 34 TL
 
Oyun, Kafka’nın gözünden Dönüşüm’ü günümüze uyarlarken; bizim, içinde yaşadığımız toplumu, ahlakımızı, davranışlarımızı, gerçeklerin yönünün derinine inmemizi sağlıyor. İnsanın yaşam biçimini, ilişkilerini araştırırken, varoluş sancısını da beraberinde getiriyor. İşte o zaman; kendinin ve yaşamın gerçekliğini sorgularken buluyorsunuz. “Gerçek” dediğiniz şey nedir? Yazan: Franz Kafka / Uyarlayan: Altkat Sanat / Yöneten: Müge Saut
 
AVRUPA
 
Telefon Tel Aviv
Zorlu PSM-Studio / Saat: 22.30 / 40.00 TL   
 
ABD'li IDM, ambient techno ve glitch projesi Telefon Tel Aviv, 8 Nisan'da #studio'da sahne alacak!
 
Aktör Kean
Tatavla Sahnesi / Saat: 20.30 / 50 TL
 
Tatavla Tiyatro'nun üç ödüllü oyunu Aktör Kean bu ay sadece bir temsil ile sahnede. Tolga Yeter’in yönetmenliğini yaptığı, ödüllü oyuncu Eraslan Sağlam’ın oynadığı Raymund Fitz Simons’in tek kişilik ünlü oyunu Aktör Kean, İngiliz sahnesinin hükümdarı haline gelen, taşkınlıkları İngiltere'de olduğu kadar Amerika'da da dillere destan olan, büyük romantik oyuncuların birincisi, Shakespeare'in eşsiz yorumcusu Edmund Kean'in yaşamını anlatıyor.
 
9 NİSAN PAZAR
 
ASYA
 
Floralfest İstanbul
Haydarpaşa Garı / 25.00 TL

Floral Fest’de; çiçekli lezzetlerden, bitki satış noktalarına, alanında uzman olan isimlerin önerilerinden, atölye çalışmalarına, konsept bahçelerden, çiçek tasarımlarına kadar uzanan geniş bir yelpazede bu baharı hiç olmadığı kadar çok çiçek ve renkle karşılayın.
 
AVRUPA
 
Üç Tutku: Kitap Kahve Çikolata Fest
Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi / 8.00 TL

"Üç Tutku Kitap Kahve Çikolata Festivali", Harbiye Askeri Müze'de ziyaretçilerini bekliyor. Bu yıl İran’ın konuk ülke olduğu festivalin teması ise “Bak: Bakmakla başlar her şey." 10:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilen festivaldeki tüm etkinlikler, atölyeler ve eğitimler ücretsiz.
 
SİNEMA
 
Bu hafta vizyona giren filmlerden:  

36. İstanbul Film Festivali: 36. İstanbul Film Festivali, bu yıl 5-15 Nisan tarihleri arasında.
Dünya sinemasının en yeni örneklerinden kült yapıtlara, usta yönetmenlerin son filmlerinden yeni keşiflere ve gizli hazinelere yine 186 uzun metrajlı ve 17 kısa filminden oluşan zengin programıyla festival kapsamında, 11 gün boyunca, 21 bölümde 61 ülkeden 207 yönetmenin toplam 203 filminin gösteriminin yanı sıra konuk yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleştirilecek sohbetlerden konserlere ve özel etkinliklere sinemayla dolu günler yaşanacak.

Filmleri seçmeden önce TimeOut İstanbul’un hazırladığı öne çıkan 10 festival filmine mutlaka göz atın.

Baraka: William P. Young'un 2007'de yazılan çok satan romanından esinlenerek beyazperdeye uyarlandı. Stuart Hazeldine tarafından yönetilen filmin başrolünde ise Avatar filminin yıldızı Sam Worthington, Oscar ödüllü aktris Octavia Spencer, Radha Mitchell ve Avraham Aviv Alush yer alıyor.

Mackenzie Allen Phillips, küçük kızı Missy'nin kaçırılması ve ardından öldüğünün tahmin edilmesinden sonra inzivaya çekilmiş, kalbi kırık bir adamdır. Mack günün birinde bir mektup alır ve gönderenin Tanrı olduğundan şüphelenir. Mektupta Missy'nin öldürüldüğü yer olan barakaya dönmesi istenmektedir. Bir süre düşünen Mack eşyalarını toplayarak Missy'nin kaçırılmasından sonra ilk kez barakaya geri dönmek için yola çıkar.

Şirinler 3-Kayıp Köy: İlk iki filmin başarısından sonra yapım ekibi serinin üçüncü filmi için de mutfağa girdi.
Şirinler'in yeni macerasında ekip yine bir görev uğruna yollara koyulur. Gizemli bir harita ortaya çıkar ve gizli bir köyün yerini işaret eder. Bunun üzerine bu köyün güvenliği artık Şirinler'in ellerindedir.

KİTAP

Bu Şehr-i İstanbul Ki – Murat Belge,  Tanyeri Erkman

İstanbul yakınırdı hep: “Eskisi gibi değil!” Nostaljik olmanın ötesinde bir şeyler yapmaya çağıran güçlü ama çaresiz bir mesaj. Aslında geleceğe ilişkin bir mesaj bu, eskide yaşananların şimdi ve gelecekte de yaşanabileceğini işaret eden. Ama artık “Eskisi gibi değil!”in yerini   “İstanbul bitti!” aldı. Kolu kanadı kırılmış, muhteşem ama mecalsiz bir İstanbul; ne inanç yetiyor İstanbul’u geri getirmeye ne de güç.

Bu kitap bir çığlık, bir haykırış İstanbul’un gırtlağına takılmış. Şişli’den Kadıköy’e, Sulukule’den Kandilli’ye kadar İstanbul semtlerinin bildiğimiz bilmediğimiz, övündüğümüz, sevindiğimiz, paylaştığımız, içimizi ferahlatan, içimizi acıtan hikâyeleri var bu kitapta. Taşı, toprağı, camisi, kilisesi, hamamı, yemekleri, insanları, kedileri, köpekleri, martıları ve de şarkılarıyla bütün İstanbul var!
 
Tutsak Edilmiş Akıl – Czeslaw Milosz

Dünya Edebiyatının En Büyük Yazarlarından Czeslaw Milosz’dan Bir Başucu Kitabı: “Tutsak Edilmiş Akıl” - 1980 Nobel Edebiyat Ödülü Baskıya, Tek Tip Topluma, Korkuya ve Otoriterliğe Büyük Bir Reddiye; Tutsak Edilmiş Akıl “Totalitarizmi anlama rehberi.”

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Klima Mevsimine Dikkat
Detay

Kültür&Sanat

Klima Mevsimine Dikkat

Bilinçsiz klima kullanımı hem sağlığa hem de ekonomiye zararlı.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *