x

Kültür&Sanat

 

Hafta Sonu Etkinlikleri

13.04.2017

Hafta Sonu Etkinlikleri
   

14 NİSAN CUMA
 
ASYA 

Cem Adrian Konseri
IF Performance Hall Ataşehir  / Saat 20.00 / 55.00 TL
 
Cem Adrian, son albümü "Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum" ve eski şarkılarıyla IF sahnesinde!   
 
Pencere
Oyun Atölyesi / Saat: 20.30 / 55.00 TL  
 
Tom ve Kyra... Farklı dünya görüşleri olan bir kadın ve bir adam... İlişkilerinin bitmesinden 3 yıl sonra Tom'un Kyra'yı ziyaret etmeye karar verdiği o soğuk gecede, tüm yargılarından kurtulup yeni bir hayat kurabilecekler mi? Yazan: David Hare /Çeviren: Haluk Bilginer / Yöneten: Birkan Uz / Oynayanlar: Esra Bezen Bilgin, Haluk Bilginer, Kürşat Demir
 
AVRUPA
 
Sattas Konseri
Sanat Performance / Saat: 22.00 / 28.50 TL 
 
Geçtiğimiz sene Montreal Caz Festivali'nde ülkemizi temsil eden Sattas, ilk EP'si "Bir ben miyim?" tanıtım konseri için 14 Nisan’da ilk kez Sanat Performance sahnesinde!
 
Romeo ve Juliet'in Tarifsiz Hikayesi
Tatavla Sahnesi / Saat: 20.30 / 50.00 TL

Romeo ve Juliet'in bir gün sabrı taşar ve kendi hikâyelerini en iyi kendilerinin anlatabilecekleri inancıyla tiyatro sahnesine çıkarlar. Kanlı canlı (!) ve biraz da tozludurlar. İzleyenlerle aşk hikâyelerinin en özel anını paylaşmayı seçerler: "Balkon"u. O gece balkonda yaşananları en ince ayrıntısına kadar tüm gerçekliğiyle bir onlar anlatabilir. Yazan: Bora Pak /Yöneten: Hakan Atalay / Oynayanlar: Ayfer Tokatlı, Bora Pak
 
15 NİSAN CUMARTESİ
 
ASYA
 
XJAZZ Istanbul
Kadıköy Sahne / Saat: 22.30 / 39.50 TL

Türkiye'nin caz duayenlerinden Önder Focan'a Funkbook projesinde XJAZZ kapsamında Berlin'den Sebastian Studnitzky eşlik ediyor olacak. Sonrasında, Berlin'in en önemli müzik isimlerinden aktivist ve prodüktör İpek İpekçioğlu, Petra ve Ceyhun eşliğinde müzikseverleri elektronik seslerin etnik unsurlarla çarpıştığı bir serüvene çıkaracak.
 
Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin
Theatron / Saat: 19.00 / 40.00 TL
 
Bir ailenin üç kuşak kadınının sürekli değişen ve yükselen bir ev ekseninde birbirlerine söyleyemedikleri ve iç seslerinden oluşan bir dertlenme, arkada İstanbul. Kendilerine bir adım mesafeden anlattıkları elli senelik bir hikaye. Yazar - Yönetmen: Murat Mahmutyazıcıoğlu / Oyuncular: Ayfer Dönmez, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Melis Öz

AVRUPA
 
Alcalica
Borusan Müzik Evi / Saat: 20.30 / 44.00 TL
 
Berlin merkezli Alcalica, geleneksel enstrümanları dünya müziğiyle harmanlayan sıcak ve samimi bir topluluk. Müzik evrenindeki geniş etkileşimleri bünyesinde ustaca kaynaştırmayı başaran Alcalica, Borusan Müzik Evi’nde.
 
Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince, Ama Şimdi İyi
Zorlu PSM – STUDIO / Saat: 20.30 / 40.00 TL
 
Dijana, o sabah Karaköy İskelesi’ne yanaşan Odessa feribotundan indiğinde, hayallerinde daha iyi bir yaşam ve mutlu bir gelecek umudu vardı. Ama onun için planlananlar, hayallerinden çok başkaydı. İnsan tacirlerinin eline düşüp pasaportları ellerinden alınıp, evlerde kilitli tutularak fuhuşa zorlanan yüzlerce kadından yalnızca biri Dijana. Bize kendini zaman zaman dayanılması güç bir gerçeklik ve ironi ile anlatıyor. Yazan: Lucy Kirkwood / Uyarlayan: Seçil Honeywill / Yöneten: Mehmet Ergen / Oyuncular: Esra Bezen Bilgin, Güliz Gençoğlu
 
16 NİSAN PAZAR
 
ASYA
 
Suyun Büyülü Dünyası
KidZania

KidZania, toplum kuruluşu DenizTemiz Derneği / TURMEPA işbirliği ile Nisan ayında ‘sualtı dünyası’ konseptine bürünüyor. Su ekosisteminin tüm detaylarıyla işleneceği “Suyun Büyülü Dünyası” etkinliği kapsamında çocuklar, suyun tüm dünya için öneminden suda yaşayan organizmalara kadar sualtının büyülü dünyası hakkında merak ettikleri tüm sorulara cevap bulabilecek. Sualtı dünyası temasının işlendiği park içinde birbirinden farklı atölye ve aktivite alanları da bulunuyor.

AVRUPA
 
Genco Gülan - Antik Gelecek Sergisi
Galeri Khas

Antik Gelecek’te çağdaş sanatçı Genco Gülan, yakın dönemlerde ürettiği, tümü Arkeolojik referanslı heykellerini, farklı bir bağlamda ve içerikte bir araya getirerek sanatseverlerle paylaşıyor. Bir ilki de gerçekleştirecek olan Gülan, sergide ilk defa olarak otonom hareket eden, antik referanslı robot heykellere yer veriyor. Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın küratörlüğündeki çarpıcı sergi 13 Nisan – 13 Temmuz tarihleri arasında görülebilir.
 
SİNEMA
 : 
Hızlı ve Öfkeli 8: Hızlı ve Öfkeli film serisinin sekizincisinin yönetmen koltuğunda F. Gary Gray'in oturuyor. Yapımın oyuncu kadrosunda Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham,Charlize Theron, Lucas Black ve Kurt Russell gibi isimler alıyor. Filmin senaryosunu ise Chris Morgan kaleme aldı.
Suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişlerdir. Ancak, gizemli bir kadın olan Chiper, Dom'u tekrar suça bulaşmaya ikna eder. Dom'u durdurmanın tek yolu ekibin geri kalanının onun peşine düşmesidir.

İki Kadın: 36. İstanbul Film Festivali kapsamında 15 Nisan Saat 11.00’da Atlas Sineması’nda gösterilecek ve başrollerinde Marguerite’ten tanıdığımız Catherine Frot ile Catherine Deneuve’ün müthiş bir performans gösterdiği İki Kadın, Berlin Film Festivali’nde yarışma dışı gösterildi. Bir hastanede ebe olarak çalışan bir kadının, babasının eski metresiyle dost olmasını anlatan film, yönetmen Martin Provost’un güçlü kadın portreleri çizdiği filmlerine eklediği sarsıcı bir dram.

Mimozalar: 36. İstanbul Film Festivali kapsamında 15 Nisan Saat 19.00’da Rexx Sineması’nda gösterilecek bol ödüllü Mimozalar’da İspanyol sinemacı Oliver Laxe, western izleri taşıyan esrarengiz bir yolculuk sunuyor. Hasta ve yaşlı bir şeyhin son arzusu Sicilmâse’de, akrabalarının yanına gömülmektir. Ancak yolda hayatını kaybedince birkaç adam cenazesini bu şehre götürme görevini üstlenir; Atlas dağlarının çetin şartlarında fiziksel olduğu kadar metafizik bir yolculuk başlar. Büyüleyici coğrafyayı fon edinen Laxe, hikâyesinin şifrelerini çözmeyi izleyicisine bırakırken alışıldık hikâye anlatım yollarını reddederek yolculuğu ruhsal bir deneyime yaklaştırıyor.
 
KİTAP

Liseden Arkadaşlar – Selçuk Aydemir

Çalgı Çengi, Düğün Dernek, Kardeş Payı ve İşler Güçler gibi dizi ve filmlerin senarist ve yönetmeni Selçuk Aydemir, 15 yaşındaki bir ergenin gözünden ilk aşkları, arkadaşlıkları, hayalleri, aileyi ve mahalle yaşamını anlatıyor. Fonda da Selçuk ve arkadaşlarının okulun en belalı adamına karşı giriştikleri mücadelenin mizah dolu hikâyesi var.

Antonio Altarriba – Uçma Sanatı

Antonio Altarriba'nın babası 4 Mayıs 2001'de, 90 yaşında kaldığı huzur evinin dördüncü katındaki pencereden atlayarak intihar etti. Hüsranla dolu hayatına son noktayı bu şekilde koydu. Onun yaşadığı yüzyılda onun gibi birçok erkek ve kadın daha adil bir dünya için mücadeleye girişti ve tarih onlara sırt çevirdi, hayali kanatlarla uçmak istediler ve yere çakıldılar… “Uçma Sanatı, şaşırtıcı bir düzeyde çizgi romanın ifade etme kapasitesini bir adım öteye taşıdı. Dokuzuncu sanatın olgunlaşmasında bir dönüm noktası oldu” -Antonio Martin Martinez 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​Miró Bir Kez daha İstanbul’da
Detay

Kültür&Sanat

​Miró Bir Kez daha İstanbul’da

Katalan sanatçı Joan Miró’nun 300’ü aşkın orijinal eseri Uniq Expo ile İstanbul'da.

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Keyifli hafta sonları...

Bergama’da Tiyatro Festivali
Detay

Kültür&Sanat

Bergama’da Tiyatro Festivali

Uluslararası festival bu yıl ilk kez düzenlenecek.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *