Kültür&Sanat

 

İstanbul’da Tasarım ve Sanat Festivalleri

19.04.2017

İstanbul’da Tasarım ve Sanat Festivalleri
   


Fanzineist
21-23 Nisan 2017'de ikincisi gerçekleşecek olan fanzin festivali yurtiçi ve yurtdışından “kendin yap” kültürünü benimsemiş olan, fanzin yayımlayan herkese açık bir organizasyon. Türkiye’nin en kapsamlı fanzin festivali olan Fanzineist, bu yıl Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK Kadıköy), Tight Aggressive ve arkaoda ile 3 ayrı mekanda gerçekleşecek.
Fanzineist, yurtiçi ve yurtdışından 15 farklı ülkeden “kendin yap” kültürünü benimsemiş olan 135’den fazla fanzinin dahil olduğu bir bağımsız yayınlar buluşması. Festivalde, fanzin masalarının yanı sıra söyleşiler, film gösterimleri ve konser gibi etkinlikler de gerçekleşecek. Tüm festival etkinliklerine giriş ücretsiz.

www.fanzineist.com sitesinden fanzinciler için online başvurular devam ediyor… Festival programını buradan inceleyebilirsiniz.
 
Kadıköy Gençlik Festivali
9 gün boyunca gençlerin konser, tiyatro ve gösterilerini sergileyeceği “Kadıköy Gençlik Festivali” Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle 21 Nisan’da başlıyor. Festivalde, 14 üniversiteden 11 tiyatro ekibi ve 40 müzik grubu 9 gün boyunca performanslarını sanatseverlerle buluşturacak.

Sabancı Üniversitesi Müzik Kulübü (Müzikus), Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü (SUOyuncuları), Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ Ayazağa Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi (BaU Tiyatro),Özyeğin Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, Doğuş Üniversitesi (Doğuştan Oyuncular), Koç Üniversitesi, Okan Üniversitesi öğrencileri etkinliğe katılarak performans sergileyecekler.

9 günlük festival süresince 7 farklı sahnede toplam 16 oyun gösterimi ve Kalamış Parkı’nda 40 müzik grubunun sahne alacağı etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleşecek.
Kadıköy Gençlik Festivali’nde gerçekleşecek konser programına buradan  tiyatro programına ise buradan ulaşabilirsiniz.
 
Bomonti’de yardım amaçlı tasarım pazarı
Yerel butik tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan Murmuration Design Sales yaklaşık 30 tasarımcının katılımıyla 6-7 Mayıs tarihlerinde MOC Bomonti'de Satın alma! SAHİPLEN ile yardım amaçlı bir tasarım pazarı düzenliyor.

Seramikten takıya, kırtasiye ürünlerinden çantaya pek çok farklı alanda çalışmalar yapan sanatçı ve tasarımcıların bir arada olacağı bu pazar saat 13.00’da açılacak ve pazara giriş ücretsiz. İki gün sürecek etkinlikte Murmuration Design Sales masasında tasarımcıların bağışladığı ürünler satışa sunulacak. Masadan elde edilen tüm gelir, seçilen bir dernek veya kişiye mama olarak bağışlanacak. Detayları buradan inceleyebilirsiniz. 

Tasarım Tomtom Sokakta
En son geçtiğimiz Ekim ayında düzenlenen mini festival Tasarım Tomtom Sokak’ta, bu sene ‘Yukarı Bak’ temasıyla 11-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. 150’den fazla tasarımcının ve Tomtom Kaptan Sokak etrafındaki mağazaların ürünlerini sergileyeceği festivalde katılımcılar moda, aksesuar, dekorasyon, grafik ve yeme-içme kategorilerinden tasarımları inceleyebilecek.

Dört gün boyunca tüm mahalleye yayılacak festival programında tasarım sohbetleri, atölyeler ve söyleşilerin yanı sıra yoga ve enerji seansları da yer alıyor. Festival ayrıca, mahallenin tarihi yapılarında çeşitli sanat projelerini de ağırlayacak. Müzik performanslarının da yer alacağı etkinliğe katılım ücretsiz.
 
 
 


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​Bekliyorduk: Here and Now
Detay

Kültür&Sanat

​Bekliyorduk: Here and Now

Asla hayal kırıklığına uğratmayan HBO’dan ve sevgili Alan Ball’dan yeni dizi geldi.

​Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

​Hafta Sonu Ajandası

Haftas pnu planları için etkinlik önerileri.

​Sevme Sanatı ve Bu Sanatta Ustalaşmanın Yolu
Detay

Kültür&Sanat

​Sevme Sanatı ve Bu Sanatta Ustalaşmanın Yolu

“Böylesine muazzam umutlar ve beklentilerle başlayan ve bir o kadar başarısızlığa uğrayan başka bir eylem yoktur.”

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *