x

Kültür&Sanat

 

Hafta Sonu Etkinlikleri

21.08.2017

Hafta Sonu Etkinlikleri
   

25 AĞUSTOS CUMA
 
Asya
 
Şed
Taşra Kabare Sahne / Saat 22.00 / Ücretsiz   
 
ŞED, Taşra Kabare'nin arabesk, pop, caz, alaturka sloganından yola çıkıp repertuarında bu tarzları sentezliyor. Vokal & Tanbur: Bahadır Şentürk, Davul & Perküsyon: Gökçe Kölüksüz, Gitar: Vehbi Can Uyaroğlu, Bas: Savaş Akbaba, Klarnet & Sax: Mert Can Selçuk
 
Çok da Fifi Hatunlar
Living Room / Saat: 20.30 / 34.00 TL  
 
"Hayatla dalga geçemezsek valla çatlarız" diyen 7 kadın komedyen, Çok da Fifi ekibi olarak Living Room sahnesinde.
 
Avrupa
 
Chris Liebing
Suma Beach / Saat: 22.00 / 80.00 TL
 
Tekno emektarı Chris Liebing, katılımcılara enfes bir gece yaşatacak.
 
Leman Sahne Stand Up Gecesi
Leman Sahne / Saat: 20.00 / 20.00 TL
 
Leman Kültür Sahne Beşiktaş, 25. yılında yeni yeteneklerle stand-up gecelerini yeniden başlatıyor.
 
26 AĞUSTOS CUMARTESİ
 
Asya
 
Mist
Taşra Kabare Sahne / Saat: 22.00 / Ücretsiz
 
‘Ah’ ‘Zamansız’ ‘Hokus Pokus’ gibi grunge’tan punk’a ve pop rock’a farklı müzik türlerinden etkilenen özgün besteleriyle büyük ilgi gören Mist, Taşra Kabare sahnesinde.
 
Meltem Parlak Stand-up Show
Living Room / Saat: 21.00 / 56.00 TL
 
Hatunlar Stand-up Çok da Fifi ekibinden oyuncu ve yazar Meltem Parlak, “Evlenecek Miyiz?” isimli tek kişilik gösterisi ile sizlerle…
 
Avrupa
 
Denizde Caz - Sibel Köse Quartet
The Primetime Cruise – Kuruçeşme / Saat: 19.00 / 150.00 TL
 
Denizde Caz, 4. yılında İstanbul Boğazı’nın en konforlu gemisi “The Primetime Cruise” ev sahipliğinde, ülkemizin değerli caz müzisyenlerine sahnesinde yer vermeye devam ediyor.
 
Anlatan Adam - Kral Muhabbet
BKM Mutfak Sahne / Saat: 20.00 / 34.00 TL
 
Anlatan Adam, 26 Ağustos Cumartesi günü BKM Mutfak Sahne’de!
 
27 AĞUSTOS PAZAR
 
Asya
 
Su Altı Dünyası
Emaar Square Mall

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi 200’e yakın tür ve 20 binden fazla canlıya ev sahipliği yapıyor. 48 akvaryum tankından oluşan Emaar Akvaryum’da ziyaretçiler ekoloji ve okyanus hayatının sürdürülebilirliğiyle ilgili bilgi alırken, 270 derece görüş imkânı olan akrilik tünelde gezip denizdeki mucizevi yaşamı ve birçok deniz canlısını görme fırsatını yakalıyor. Ayrıca dev timsahlar ve vatozlar ziyaretçilere bu macerada eşlik ediyor.
 
Avrupa
 
Bisikletin 200 Yıllık Yolculuğu
Rahmi M. Koç Müzesi
 
200 yıllık bir geçmişin parçası olan bisikletin tek bir mucidi yok. Kimisi için bisiklet ilk olark Leonardo da Vinci tarafından tasarlanırken, kimisi için Fransa’da Sivrac Kontu tarafından icat edildi. Bazıları içinse mucit 12 Temmuz 1817’de ahşap bisikletiyle Mannheim kentinde ilk denemesini yapan Karl Drais. Rahmi M. Koç Müzesi, bu iki tekerlekli ulaşım aracının yıllar içerisindeki değişimine koleksiyonuyla ışık tutuyor.
 
SİNEMA
 
Bu hafta vizyona giren filmlerden: 

Şanslı Logan: Bol yıldızlı filmin kadrosunda Channing Tatum, Adam Driver, Seth MacFarlane, Riley Keough, Katie Holmes, Katherine Waterson, Dwight Yoakam, Sebastian Stan, Brian Gleeson, Jack Quaid, Hilary Swank ve Daniel Craig yer alıyor.

Erkek kardeşler Jimmy ve Clyde Logan'ın çok önemli bir amacı var; ailelerinin üzerindeki laneti kaldırmak. İkili bunun için Charlotte Motor Speedway'deki efsanevi Coca-Cola 600 yarışını hedef alır. Amaç büyük NASCAR yarışında başarılı bir soygun yapabilmektir.

Çılgın Hırsız 3: İnsanlığı tehdit eden son kötüyü ele geçirmekte başarısız olup kovulduktan sonra Anti-Kötüler Birliği’nden kovulan Gru, kendisini büyük bir kimlik krizinin ortasında bulur. Ancak, gizemli bir yabancı ortaya çıkar ve Gru’ya uzun zaman önce kaybettiği ikiz erkek kardeşinin haberini verir. Kardeşi, ikizinin çılgın adımlarını umutsuzca takip etmek isterken eski bir süper kötü de kötü olmanın ne kadar iyi bir his olduğunu yeniden keşfedecektir.

Sadakat Yolunda: Hayatın çıkmazlarında kaybolan ve yolunu bulmak için asker olmaya karar veren Megan Leavey, zorlu eğitim sürecinde Rex adlı köpek sayesinde tutunur. Bir önceki eğitmenini ısırarak kolunu kırdığı için Megan ile görevlendirilen Rex, bomba tespit ekibinde görev alan agresif bir savaş köpeğidir. Megan ile Rex'in aralarındaki bağ gelişip güven arttıkça Irak’ın savaş ortamındaki tüm tehditlere rağmen başarılı bir ekip olurlar. Ama Rex, sadece askerlerin hayatını kurtarmakla kalmaz. Kısa sürede Megan’ın da en yakın arkadaşı olmayı başarır ve bu kalbi soğumuş kadına tekrar sevmeyi öğretir. Rex haksız yere elinden alındığında ise Megan, onu sahiplenebilmek için hayatının en tutkulu savaşını vermek zorunda kalacaktır.
 
KİTAP

Görmek – Jose Saramago

Saramago, hiciv ile alegoriyi derin bir kavrayış ve keskin bir görüyle harmanladığı, o muazzam dil cambazlığıyla devamlı eşeleyerek zihnimizde karıncalanmadık yer bırakmadığı bu unutulmaz eserinde, hamaset denen düşünce fukaralığının ve onun kovuklarında yuvalanan güç saplantısının ipliğini pazara çıkarıyor. Fars hiç bu kadar trajik anlatılmamıştı.
 
Bir Zamanlar Nişantaşı’nda – Hıfzı Topuz

Hıfzı Topuz bu kitabında çocukluk ve gençlik yıllarındaki Nişantaşı’nı anlatıyor. Nişantaşı’nın 40’lı 50’li yıllarından konaklar, sokaklar, pastaneler, ünlü sakinler, renkli sosyal ilişkiler, akşam turları, göz aşinalıkları ve belki de yaşam boyu anımsanacak aşklardan buruk anılar… 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Konserler, oyunlar, sergiler, vizyon filmleri ve yeni kitaplar ile hafta sonu önerilerimize göz atın.

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Mutlu bir hafta sonu dileriz

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Mutlu bir hafta sonu dileriz

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *