x

Kültür&Sanat

 

Hafta Sonu Etkinlikleri

16.10.2017

Hafta Sonu Etkinlikleri
   

20 EKİM CUMA
  
Asya

Mavisakal
 
Kadıköy Sahne  / Saat 21.00 / 45.00 TL  

Türk rock müziğinin kült gruplarından Mavisakal, 20 Ekim'de KadıköySahne'de.


Otomatik Portakal

Küçük Salon / Saat: 20.30 / 45.00 TL  

“Karanlığın gece ve gündüz geçişi ile bir ilgisi yoktur. Yaşanan her devir, geçmişin travmalarından doğan neslin kendi etrafındaki devinimidir. Süre giden döngünün içinde denk gelen zamana hakim olan otoritelerin neyi, niçin, kime uygun gördükleri ise her zaman değişir. Tekerleğin dönüşü gibi… Yön değişir ama hareket aynıdır. Sistemlidir. Çamurlu yahut kuru, çok kuru. Bu bir karabasandır.” Anthony Burges’in aynı adlı romanından Emre Tandoğan tarafından sahneye uyarlanan oyunda Emir Özden, Efe Akercan ve Güneş Seven rol alıyorlar. 


Avrupa 

Betoko

Zorlu PSM Studio / Saat: 22.00 / 55.00 TL

Geçen yıl Studio’daki performansı hala akıllardan çıkmayan, techno ve deep house'un önemli temsilcilerinden Meksikalı DJ Betoko, 20 Ekim’de tekrar #studio'da!


Alevli Günler

Zorlu PSM- Drama Sahnesi / Saat: 20.30 / 66.00 TL 

Çocukluğundan beri ayrılmamış üç arkadaş… İçlerinden biri kanser olunca, inançları gereği öldükten sonra yakılmak ister ve farklı olana yaşam hakkı vermeyen düzenle karşı karşıya gelirler. Başvurdukları her yerde başka komediler yaşar, her türden anlaşmazlık ve anlayışsızlıklarla karşılaşır, bize çağdaş bir “Yaşar-yaşamaz” hikayesi sunarlar. Irmak Bahçeci’nin yazıp Yıldıray Şahinler’in yönettiği, Cem Davran, Bahtiyar Engin, Yıldıray Şahinler, Selin Yeninci ve Erkan Can’ın oynadığı oyun, yılın komedisi olmaya aday.


21 EKİM CUMARTESİ

Asya

Meat the Beetles

DasDas / Saat: 22.30 / 23.00 TL 

Meat The Beetles, Beatles ve oldies sevgisini müzikseverlerle paylaşmaya devam ederken Beatles’ın genç, dobra, umursamaz, zeki ve bilmiş fakat iyi niyetli espri ve eğlence anlayışına sadık kalmayı hedefliyor.


Van Gogh

Duru Tiyatro Büyük Salon / Saat: 20.30 / 56.00 TL 

Van Gogh'un yaşadıklarına, resme başlayışından intiharına kadar geçen süreye atölyesinde çok yakından tanık olmak ister misiniz? tiyatrogerçek, Van Gogh'un portresini yoğun ilgi üzerine yeniden sahneye taşıyor. Yazan: W. Gordon Smith / Çeviren: Ülkü Tamer / Oynayan, yöneten: Hakan Gerçek


Avrupa

Nigel Kennedy Jimi Hendrix Project

Volkswagen Arena / Saat: 19.30 / 275.00-110.00 TL   

Keman virtüözü Nigel Kennedy, Jimi Hendrix repertuvarıyla 21 Ekim’de Volkswagen Arena’da!


Antigone

Tatavla Sahnesi / Saat: 20.30 / 56.00 TL 

M.Ö. 440’da Sophokles tarafından yazılan Antigone, tarih boyunca hem tiyatro sahnesine konuk oldu hem de birçok çağdaş yazar tarafından yeniden yorumlandı. Bu yazarlardan biri ise 20. yüzyılın büyük tiyatro yazarı Jean Anouilh. Tatavla Tiyatro, yeni sezonda Jean Anouilh’in II. Dünya Savaşı sırasında Fransız direnişini desteklemek amacıyla yeniden yazdığı Antigone oyununu tiyatro severlerle buluşturuyor. Yazan: Selim İleri / Yöneten: Eraslan Sağlam


22 EKİM PAZAR

Asya

3.Uluslararası Kukla Tiyatrosu Festivali
 
Akasya AVM

Akasya AVM’de minikler için düzenlenen 3.Uluslararası Kukla Tiyatrosu kapsamında 22 Ekim Pazar günü ücretsiz kukla atölyeleri devam ederken Bulgar Devlet Tiyatrosu’nun tecrübeli çifti Trio’nun ‘Orada, Burada, Her Yerde’ isimli kumpanyası rengârenk oyunu muhteşem danslar, dünya müzikleri ve pek çok stilde kullandıkları kuklaları ile nefis bir gösteri gerçekleştirecek. 


Avrupa

Michael Kenna - Japonya’nın Halleri

O’Art / 19 Ekim – 26 Kasım 2017

O’Art, 4. Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali kapsamında, Michael Kenna’nın “Japonya’nın Halleri” sergisine ev sahipliği yapıyor. Siyah beyaz fotoğrafın ustaları arasında gösterilen Michael Kenna’nın Japonya’da çektiği siyah beyaz fotoğraflardan oluşan “Japonya’nın Halleri” sergisinin küratörlüğünü, fotoğraf sanatçısı Atilla Durak üstleniyor. 


SİNEMA

Bu hafta vizyona giren filmlerden: 
 
Uzaydan Gelen Fırtına: Dean Devlin’in yönettiği filmin başrollerinde Gerard Butler, Jim Sturgess, Abbie Cornish yer alıyor. Dünya'nın önde gelen liderleri, eşi benzeri görülmemiş bir dizi doğal felaket dünyayı tehdit ettikten sonra, küresel iklimi kontrol etmek ve herkesi güvende tutmak için karmaşık bir uydu ağı oluşturmak üzere bir araya gelirler. Fakat bir şeyler ters gider ve Dünya'yı korumak için yapılan sistem ona saldırmaya başlar. Dünya çapında bir jeostrome yaklaşmaktadır ve dünyadaki her şeyi silip süpürmeden önce bir çözüm yolu bulunmazsa her şey yok olacaktır.

Soygun: Ben Safdie ile Joshua Safdie'nin yönettiği filmin senaryosunu Ronald Bronstein ile Joshua Safdie kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda ise Robert Pattinson, Jennifer Jason Leigh ve Barkhad Abdi yer alıyor. Acemi bir soygun işine girişen Connie ve Nick bankayı soyarlar; fakat Nick yakalanır ve koşulların çok zorlu olduğu bir hapishaneye düşer. Connie kardeşini hapishaneden kurtarmak için her yolu dener ve arkadaşı Corey'in de yardımına başvurur. Kefaret parasını bulmak için gittikleri tefecide işler daha da karışır. Nick'i hapishaneden kaçırmaya karar veren Connie, kendisini zamana karşı bir kovalamacanın ortasında bulur.

Süperstar: Bollywood komedisi filmde Genç bir kız olan Insu'nun tek hayali şarkıcı olmaktır. Fakat bir gün katı bir adam olan babası Insu’nun gitarını bulunca ve bulduğu gibi o gitari kırıp şarkı söylemesini yasaklayınca genç kızın tüm hayalleri suya düşer… Ta ki Shakti Kumar adlı ünlü bir müzik yapımcısıyla tanışana kadar. Insu, güzel sesini tüm dünyaya duyurmak ve şarkıcı olma hayallerine ulaşmak için hayatının en önemli macerasına çıkacaktır.


KİTAP

4 3 2 1 – Paul Auster

“Auster’ın en büyük, en yürek burkan, en doyurucu romanı, gerçeklerin ve olasılıkların, aşkın ve yaşamın sürükleyici ve şaşırtıcı öyküsü” olarak tanımlanan yapıt, bir aile destanı havasında başlıyor ve o aile bireylerinden birinin kendi yaşamını “ya öyle olmasaydı” diye sürdürmesiyle devam ediyor. 


Masallarla Yola Çık – Judith Malika Liberman

Masal Terapi’nin yazarı Judith Malika Liberman’dan hayalbazlar, oyunbazlar ve yolcular için 40 haftalık bir serüven: Masallarla Yola Çık. Bu 40 haftalık yolculuğun belli bir güzergâhı var. Önce orman. Korkuların karanlık dünyası. Korkularla yüzleşmek ve onları gözden geçirmek gerek.
Karanlığın içine dalmadan ışık bulunamaz çünkü. Ormandan sonra dağ var sırada. Burada zirvelere doğru uçulur ve ruhlar ilhamla dolar. Ardından çöle uzanır yol. Çöl, eyleme geçebilmesi için insanı tutkuların ateşiyle bağ kurmaya ve hayatta cesurca ilerlemeye hazırlar. Ve en nihayet, deniz. Duygu dünyası. Orada ilişkilere, çevreyle nasıl bir bağ kurulduğuna bakılır.
Okurlar ormanı, dağı, çölü ve denizi 40 masalla aşacak, masalların büyülü dünyasında bilinenin içindeki bilinmeyeni görecek, hayal ettikleri hayata doğru dönüştürücü adımlar atacaklar. Bu tılsımlı yolculukta masallar onlara rehberlik edecek. Kapak görselini ve kitap illüstrasyonlarını Gamze Yalçın’ın hazırladığı Masallarla Yola Çık, Liberman’ın ikinci kitabı.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları
Detay

Kültür&Sanat

Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları

Tiyatro sezonu başladı. Yeni tiyatro oyunlarıyla bağımsız tiyatrolar ve devlet tiyatroları bir kere daha perdelerini sanata açtı.

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Vizyondaki yeni filmler, yeni çıkan kitaplar, mutfak atölyelerinden konserlere hafta sonunuzu renklendiren etkinlikler… Güzel ve uzun bir hafta sonuna hazır mısınız?

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE
Detay

Kültür&Sanat

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE

Marilyn Monroe, Edith Piaf, Virginia Woolf ve Frida Kahlo bir gün...

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *