x

Kültür&Sanat

 

Hafta Sonu Etkinlikleri

27.11.2017

Hafta Sonu Etkinlikleri
   


1 ARALIK CUMA
  
Asya  

Mirkelam

IF Performance Hall Ataşehir / Saat 21.00 / 71 TL  

90'lı yıllara damga vuran Mirkelam, 1 Aralık'ta IF Performance Hall Ataşehir sahnesinde… 

Mağrur Fil Ölüleri
Kadıköy Halk Eğitim Merkezi / Saat: 20.30 / 67 TL  

Semaver Kumpanya’nın sözünü dolandırmadan söylediği oyunu “Mağrur Fil Ölüleri”, akıcı rejisi ve temposu düşmeyen oyunculuklarıyla izleyenleri nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. Yazan: Hakan Tabakan / Yöneten: Volkan M. Sarıöz / Oynayanlar: Sarp Aydınoğlu, Sezin Bozacı, İbrahim Barulay, Uğur Senkeri

Avrupa 

Mark Eliyahu
Zorlu PSM - Ana Tiyatro / Saat: 21.00 / 225 – 185 – 160 – 120 TL

Kamança üstadı 'Mark Eliyahu' 1 Aralık'ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde… 

Hayvan Çiftliği
Zorlu PSM- Drama Sahnesi / Saat: 20.30 / 60 TL 

Ürettiklerini çalan, onlara işkence eden, yetmezmiş gibi öldüren insanoğluna başkaldıran çiftlik hayvanları, haklarına sahip çıkmaya karar verir. Ama kendilerini bu yeni düzenin yöneticisi seçen domuzların, en çok da “siz her şeyin en iyisini bilirsiniz” diyen koyunlardan destek alarak; önce sütleri içmeye, sonra yasaklar koymaya ve başlangıçta hep birlikte belirledikleri ilkeleri tek tek çiğnemeye başlayacakları hiç hesapta yoktur. Orwell'ın sayısız kez sahneye ve sinemaya uyarlanan bu ölümsüz romanı, yeniden seyircisiyle buluşuyor…


2 ARALIK CUMARTESİ

Asya


Korhan Futacı ve Kara Orkestra
DasDas / Saat: 22.30 / 50 TL 

Korhan Futacı ve Kara Orkestra, organik bağlarla birbirine kenetlenmiş zengin orkestral dokuyu yaratırken yüksek bilinçli bir makine gibi çalışıyor, İstanbul'un kendine has kaosunu ve deliliğini çok renkli müzikal bir hikâyeye dönüştürüyor.

İntiharın Genel Provası
CKM / Saat: 20.30 / 56 TL 

“İntiharın Genel Provası”,  20. yüzyılın Balkanlar’dan çıkmış en keskin kalemlerinden biri olarak anılan, aynı zamanda Emir Kustrika’nın “Underground” filminin de senaristi Duşan Kovaçeviç’in kendine has üslubuyla, kara mizah tarzında kaleme aldığı, alaycı ve sarsıcı bir sistem eleştirisi...

Avrupa

Beardyman
Zorlu PSM – STUDIO / Saat: 22.00 / 60 TL   

Benzersiz bir performans için beatbox, hip-hop ve komediyi bir araya getiren yetenekli İngiliz müzisyen Beardyman, 2 Aralık'ta Studio'da!

Çingeneler Gökyüzünde Yaşar
Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi / Saat: 20.30 / 22.50 TL 

Dünya edebiyatının önemli isimlerinden Maksim Gorki’nin ilk öyküsü “Makar Çudra”dan uyarlanan oyun, bir çingene obasındaki deli dolu, gururlu, genç sevdalıların asla vazgeçemeyecekleri iki şey –aşk ve özgürlük- ile nasıl sınandıklarını anlatıyor. Uğruna yaşanacak en önemli şeyin “özgürlük” olduğuna işaret eden oyunda, bütün maddi değerlerin ötesinde insan onurunun yüceliğine vurgu yapılıyor.

3 ARALIK PAZAR

Asya

Sema Ilgaz Temel - Zamanın Kıyısında Yürümek
Galeri FE

Galeri FE; Çağdaş Türk resim ve baskı sanatının önemli isimlerinden Sema Ilgaz Temel’in solo sergisine ev sahipliği yapıyor.

Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Grafik bölümü mezunu, Avusturya’nın sağlamış olduğu bursla Salzburg’da çalışmış ve üretmiş, halen daha Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde profesör olarak öğretim görevi ve bölüm başkanlığına devam eden, birçok ödüle sahip Sema Ilgaz Temel’in “Zamanın Kıyısında Yürümek” isimli solo sergisi 23 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında Galeri FE izleyicisiyle buluşuyor.

Avrupa

Concerto Köln
CRR Konser Salonu / 80 -50 -30 TL

Concerto Köln konserlerinde barok müziğin gerek en ünlü eserlerini gerekse gölgede kalmış şaheserlerini eşsiz icraları ile dinleyicilerle buluşturuyor. Topluluk İstanbul’daki konserlerinde İtalyan barok müziğinin muhteşem örneklerinin yanı sıra Bach’ın dünyaca ünlü dört ve beş numaralı Brandenburg Konçertolarını Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nun muhteşem atmosferinde dinleyicilerle paylaşıyor.

SİNEMA

Bu hafta vizyona giren filmlerden:  

Çizgi Ötesi: Beş tıp öğrencisi ölümden sonrasına saplantılı hale gelmiştir. Ölümün ardından yaşamın devam edip etmediğini öğrenmeye kararlı olan öğrenciler tehlikeli bir deneye girişirler. Her biri kısa periyotlarda kalp atışlarını durdurur. Böylece hepsi ölüm deneyimi yaşar. Ancak yaptıkları deney giderek tehlikeli bir hal almaya başlayacaktır. Öğrenciler öteki tarafa geçerek doğaüstü varlıkların dikkatini çekmiştir ve artık her biri geçmişteki hataları ile acı bir biçimde yüzleşecektir...

Yarını Yok: ravis Conrad, bir kiralık katildir. Kendisine verilen son işi sırasında öldürülür ve patronu tarafından geçici olarak canlandırılır. Sadece 24 saatlik yaşam süreci vardır. Travis, kendisine verilen bu bir günde hayatına mal olan insanlardan intikam almak için çabalar.

Jüpiter'in Uydusu: Yaşadığı ülkeden babası ile birlikte kaçmaya çalışan Aryan, sınıra vardıklarında ırkçı bir polis tarafından vurulur. Ölümün kıyısına kadar gelen Aryan hayatta kalmayı başarır ve mucizevi bir şekilde süper güçler kazanır. İçine girmiş olduğu yeni dünyaya alışmaya çalışan Aryan, tanıştığı ahlaksız bir doktorla kendisini farklı maceralar içerisinde bulur.

KİTAP

Çukur – Berrin Karakaş

Berrin Karakaş ihanetin, bekleyişin, kötülüğün, ümitsiz aşkların sarstığı Çukur’da, bizi bir sarmalın içine; cevapsız soruların, sonuçsuz hesaplaşmaların, beyhude beklentilerin ve şifasız acıların tam ortasına sürüklüyor.


Konuşmalar –  Konfüçyüs

Konfüçyüs, toplumun büyük değişimler geçirdiği Çin’in çalkantılı bir döneminde yaşadı. Köleci toplum çökerken yavaş yavaş da feodal toplum düzenine geçiliyordu ve Konfüçyüs, bu değişimin işaretlerini görmüştü. Doğal olarak bu değişim ve dönüşüm döneminde birçok farklı fikirler ortaya çıktı. İşte tam bu dönemde Konfüçyüs de bir tür kurtarıcı olarak kendi fikirlerini yayıyordu. Düşüncelerini ve konuşmalarını derleyen bu ince kitap, kutsal kitap olarak kabul gördü.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Konserler, oyunlar, sergiler, vizyon filmleri ve yeni kitaplar ile hafta sonu önerilerimize göz atın.

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Mutlu bir hafta sonu dileriz

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Mutlu bir hafta sonu dileriz

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *