x

Kültür&Sanat

 

Bizim Mahalle Ziyaretçilerini Bekliyor

27.11.2017

Bizim Mahalle Ziyaretçilerini Bekliyor
   

Sosyal Haklar Derneği bu yıl Soma’da üçüncüsünü düzenlediği, Aladağ’da da ilk kez yapılan yaz okullarında çocukların yaptığı işleri “Bizim Mahalle” adlı sergide Beyoğlu Mis Sokak’ta sergiliyor. 26 Kasım’da başlayan sergi 10 Aralık’a kadar görülebilir. 

13 Mayıs 2014’te Soma’da yaşanan maden ocağı faciasının, 29 Kasım 2016 tarihinde ise Aladağ’da 11 kız çocuğunun hayatına mal olan felaketin ardından iki bölgede de temsilcilikler açan Sosyal Haklar Derneği, felaketi yaşayan çocuklara destek olmaya devam ediyor ve her yıl gönüllü destekçileriyle birlikte yaz okulları düzenliyor. Bu yaz okullarında yapılan çalışmaların sergilendiği Bizim Mahalle sergisinde Aladağlı ve Somalı çocuklar, ideal mahalleler kurdular; Cennet Mahalle ile Arkadaşlık Mahallesi… Bu iki mahalle son dönem kültürel alanda sorulan “iyi bir komşu kimdir” sorusunun da yanıtını arıyor ve ziyaretçileri de bu arayışa katılmaya çağırıyor.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları
Detay

Kültür&Sanat

Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları

Tiyatro sezonu başladı. Yeni tiyatro oyunlarıyla bağımsız tiyatrolar ve devlet tiyatroları bir kere daha perdelerini sanata açtı.

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Vizyondaki yeni filmler, yeni çıkan kitaplar, mutfak atölyelerinden konserlere hafta sonunuzu renklendiren etkinlikler… Güzel ve uzun bir hafta sonuna hazır mısınız?

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE
Detay

Kültür&Sanat

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE

Marilyn Monroe, Edith Piaf, Virginia Woolf ve Frida Kahlo bir gün...

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *