x

Kültür&Sanat

 

Blender is the New Black

19.12.2017

Blender is the New Black
   


Küratörlüğünü ünlü prodüktör ve koreograf Uğurhan Akdeniz’in üstlendiği “Blender is the New Black” sergisi, yaratıcı endüstrilerin farklı alanlarından tanınmış isimleri buluşturuyor. Yönetmen Ali Bilgin, stil danışmanı Başak Dizer Tatlıtuğ, müzisyen ve gazeteci Melis Danişmend, illüstratör Sedat Girgin hayatlarının farklı dönemlerinden yaratıcılıklarını şekillendiren kişisel hikayeleri çeşitli objeler aracılığıyla ziyaretçilerle paylaşıyorlar. #walktoBLACK etkinlikleri kapsamında hayata geçirilen sergi 19 Aralık’ta başladı ve 30 Aralık tarihine kadar Room & Rumours’da görülebilir.
 
Küratör Uğurhan Akdeniz sergi hakkında şunları söyledi: “Yaratıcı eserlerin, bir insanın tüm hayatı boyunca yaşadıklarının harmanı olduğu noktasından yola çıkıyorum. Ali, Başak, Melis ve Sedat da aslında kariyerleri boyunca onlara ilham veren şeyleri yetenekleriyle harmanladılar. Bu harmanlarda kişisel hikayelerimizden güçlü izler var. Blender is the New Black için onların yaratıcı üretimlerine etki eden kişisel hikayelerini birlikte masaya yatırdık. Hikayelerini simgeleyen objeler ve hikayelerin kendisi bu sergide görülebilecek. Bugüne kadar hep üretimlerine tanıklık ettiğimiz bu isimler ilk kez bizleri sahne arkasına davet ediyor. Bazıları çok yakın arkadaşım bazıları uzun süredir takip ettiğim isimler olmakla birlikte bu dörtlüyü var eden kişisel hikayelerin hepsi benim için de çok yeni ve heyecan verici.”
 
 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları
Detay

Kültür&Sanat

Tiyatro Sezonunun Yeni Oyunları

Tiyatro sezonu başladı. Yeni tiyatro oyunlarıyla bağımsız tiyatrolar ve devlet tiyatroları bir kere daha perdelerini sanata açtı.

Hafta Sonu Ajandası
Detay

Kültür&Sanat

Hafta Sonu Ajandası

Vizyondaki yeni filmler, yeni çıkan kitaplar, mutfak atölyelerinden konserlere hafta sonunuzu renklendiren etkinlikler… Güzel ve uzun bir hafta sonuna hazır mısınız?

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE
Detay

Kültür&Sanat

“DALİ’NİN KADINLARI” SAHNEDE

Marilyn Monroe, Edith Piaf, Virginia Woolf ve Frida Kahlo bir gün...

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *